Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Odměna za vysvědčení: Radost do dětského pokojíčku

Odměna za vysvědčení: Radost do dětského pokojíčku

Pokud přemýšlíte o pěkném dárku za vysvědčení, měla bych pro vás tip, který potěší každé dítě.

Co takhle vyzdobit mu pokojíček, prostor, kde tráví značnou část svého času? Dekorace do dětských pokojů by měla být krásná jako duše dítěte, měla by děti inspirovat a měla by působit na co nejvíce vjemů, aby tak dítě podporovala v přirozeném vývoji fyzických i mentálních funkcí. Pokud vás myšlenka zaujala, poradím Vám, jak se dá změny vzhledu pokojíčku docílit během chvíle a jak si výzdoby pokoje užít společně s vaší ratolestí.

Posledním trendem v dekoracích interiérů, jsou dekorační samolepky na zeď, okna nebo nábytek. Snímatelné nástěnné dekorace jsou určeny do všech typů dětských interiérů (dětské pokoje, mateřské školy, jesle, družiny, zdravotnická zařízení atd.). Dají se nalepit vlastně kamkoliv, základ je hladký povrch. Práce s těmito dekoracemi je tak snadná, že ji zvládne i malé dítě, které tak může rozvíjet svou představivost a vyzdobit si pokojíček podle vlastní fantazie. Další výhodou dětských dekorací je jejich vícenásobné použití (např. u samolepek), aniž by došlo k poškození nosné plochy. Výsledný optický dojem po instalaci je srovnatelný s přímou ruční originální malbou na stěně. Z jednotlivých dekoračních prvků můžeme na stěnách vytvářet dle své vlastní fantazie stavebnicovým způsobem různé druhy motivů a přizpůsobit je velikosti a charakteru daného interiéru.

Ze samolepek a dětských dekorací nás zaujala nabídka firmy Hornschuch Cs, k výběru je nepřeberné množství vzorů a motivů. Zkrášlit pokojíček můžeme například samolepkami známých licenčních Disney motivů, jako jsou Auta, Spiderman, Nemo, Piráti z Karibiku, Ratatouille, medvídek Pů apod. Nebo raději české večerníčky? Tady je nabídka opravdu široká. Se samolepicími dekoracemi si můžete do dětského pokoje pustit oblíbené dětské hrdiny včetně Krtečka, Pata a Mata,Ferdy mravence, Křemílka a Vochomůrky, Večerníčka, Makové panenky a dalších. Nově jsou v nabídce také krásné dekorace s motivy víl či pirátů. Doporučujeme sérii samolepicích archů s názvem Spirit.

Děti mají rády vše barevné a pestré, proto se nemusíme obávat vymalovat stěny dětského pokoje pastelovými barvami anebo použít tapety s dětskými motivy. Velice dobře vypadá, pokud do výšky asi 180 cm nalepíme ozdobný pruh (borduru) s obrázkovými výjevy.

Na dveře můžeme použít také samolepky různých motivů a vytvořit si tak originální koláž anebo použijeme dveřní obrazové tapety.

Na výběr jsou i další výrobky k pěkné výzdobě dětského pokoje – nálepky, pěnové figurky, bordury, metry, magnetky, maxi a mini dekorace, prostírání, korkové podložky, úložné koše a krabice, fototapety, plakáty a podobně. Drobnými detaily se stejným nebo podobným motivem tak dodáme pokojíčku jednotící prvek.

Kromě samolepek a hotových dekorů si můžeme v pokoji vyhrát také se samolepicími fóliemi, které se dají lepit na hladký nábytek a sklo. Můžeme například nakoupit dva až tři různé druhy barev a textur fólií, z těch pak vystřihnout libovolná písmenka, číslice, tvary a těmi pak polepit nábytek, krabici, skříňky, okna apod. Nebo polepit celou plochu nábytku a tak pokoj oživit novými barvami či vzory. Výborné jsou rovněž fólie tabulové, na které se dá dokonce i psát, a fólie zrcadlové. Samolepicí fólie zakoupíte v řetezcích Globus, Hornbach, Bauhaus, ve specializovaných prodejnách s tapetami, v papírnictvích a internetových obchodech.

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krásné ceny!

Pokud Vám dítě již odrostlo a přemýšlíte o tom, že jeho dětský pokojíček vyzdobený krtečky a křemílky, už není to pravé ořechové, také pro vás máme inspiraci, jak snadno zařídit pokoj v teenagerovském stylu. Jak proměnit pokoj dospívajícího v prostor, kde se bude cítit dobře a kam se nebude stydět pozvat své přátele? Navštivte www.free-dee.cz a nechte se inspirovat streetartovým designem samolepicích fólií. V současné době se nabízejí čtyři druhy designu s motivy skate, snowboard, kol, motorky, mezi nimiž jsou i značkové záležitosti jako Vehicle, Represent či Symphony.

K načerpání inspirace navštivte www.hornschuch.cz

Firma Hornschuch Cs se zaměřuje především na prodej samolepicích folií d-c-fix, tapet, protiskluzových podložek, ubrusovinu, prostírání a v neposlední řadě dětské dekorace a nábytek. Nabízí vysokou kvalitu, spolehlivý servis a široký výběr výrobků dle Vašich potřeb. V roce 2005 zařadila do své nabídky kolekci dekorativních nálepek s motivy českých večerníčků a vlastních dětských motivů, vyráběných v ČR exkluzivně pro HORNSCHUCH CS, spol. s r.o.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz