Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Čistě přírodní strava: To nejlepší pro vaše čtyřnohé miláčky

Čistě přírodní strava: To nejlepší pro vaše čtyřnohé miláčky

Redakce Babinet

Zdravý životní styl a stoupající zájem o přírodní produkty jsou trend, který hýbe současnou společností. Stále více lidí vyhledává zdravou stravu bez umělých náhražek nejen pro sebe, ale i pro své zvířecí přátele. Nejdůležitější již není nakoupit co nejlevněji, ale přednost dostávají krmiva kvalitní a zdravá. Nároky na kvalitu doprovázejí požadavky na přírodní původ surovin a jejich příznivý vliv na zdraví zvířat. Hill’s Pet Nutrition, světový lídr ve výživě malých zvířat, nyní představuje novou řadu klinicky vyzkoušených kompletních čistě přírodních krmiv pro psy a kočky – Hill’s Nature’s Best.

Být zdravý je základní předpoklad šťastného života. Civilizační choroby a alergie však netrápí pouze člověka, ale i psy a kočky, kteří s ním sdílejí současný životní styl. Do značné míry jim lze předcházet právě kvalitní výživou. Není proto divu, že masivně stoupá zájem o čistě přírodní potraviny a krmiva. Vybrat to správné krmivo pro svého mazlíčka není jednoduché. Chceme-li krmit zdravě, musíme se zaměřit na některé složky, které by krmivo mělo nebo naopak nemělo obsahovat. Je důležité, aby krmivo obsahovalo vysoce stravitelný a kvalitní zdroj proteinů pro budování svalové hmoty, dostatek sacharidů jako zdroj energie, přiměřené množství tuku a vlákninu pro správnou funkci střev. Pro posílení imunity, správnou funkci ochranných buněk a podporu hojivých procesů je důležitý obsah vitamínů, antioxidantů a mastných kyselin. Správné nutriční hodnoty ale nestačí. Je velmi důležité, z jakých konkrétních poživatin se krmivo skládá, jak jsou hodnotné a odkud pocházejí. Všechny komponenty musí být velmi kvalitní a vysoce stravitelné a využitelné.

V krmivu by naopak neměly být nadbytečné balastní látky a složky, které mohou způsobovat alergie. Ne všechny plodiny a látky se totiž hodí k výživě zvířat. Stejně tak je třeba dbát na to, aby nebylo chemicky konzervováno a neobsahovalo umělá ochucovadla a barviva. Jen takové krmivo může být přírodní a zdravou stravou, která podporuje zdraví a dlouhověkost vašich zvířecích přátel.

Proto bylo Nature’s Best vytvořeno týmem profesionálů, a to přesně pro ty majitele psů a koček, kteří pro své zvíře vyžadují vysoce kvalitní a harmonicky vyvážené krmivo. Jeho složky jsou pouze přírodního původu a obsahují všechny důležité živiny, vitamíny a minerály. Kvalitní kuřecí maso pomáhá budovat pevné kosti a svaly. Neloupaný oves je zdrojem dostatku vitamínů skupiny B, bílkovin a energie a navíc obsahuje vlákninu důležitou pro zdravé trávení. Hnědá rýže poskytuje vysoce stravitelné cukry, které nezatěžují žaludek. Zahradní zelenina je přírodním zdrojem antioxidantů, jako je karoten a vitamín E. Ty podporují imunitní systém. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny udržují zdravou kůži a lesklou srst. Důležitou součástí jsou antioxidanty, které mají klinicky vyzkoušenou účinnost pro udržení zdravého imunitního systému.

Neméně podstatný je však i výčet toho, co toto krmivo neobsahuje. V Nature’s Best™ nejsou žádné zbytečné balastní látky, neobsahuje ani pšenici, sóju nebo mléčné produkty, tedy suroviny, které mohou v některých případech způsobovat alergie. Nenajdete zde ani umělá barviva, ochucovadla či chemické konzervanty. Místo nich Hill’s používá vitamín E a rozmarýnový extrakt.

Jedinečně sestavené a klinicky vyzkoušené krmivo Nature’s Best™ se tak stává jasnou volbou pro ty, kteří chtějí zdravý životní styl i pro své zvířecí přátele.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz