Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Studenti opět vyjdou do ulic

Studenti opět vyjdou do ulic

Redakce Babinet

Prvního prosince vyjdou již po sedmé mladí lidé ve 178 místech ČR informovat veřejnost o pandemii HIV/AIDS. V prvních deseti měsících roku 2008 je v ČR hlášeno již o šest nových případů HIV infekce více než za celý rok 2007. Osvětová a informační kampaň Červená stužka spojená se sbírkou má za úkol problém HIV/AIDS připomenout široké veřejnosti a získat prostředky i na prevenci a bezplatné anonymní testování v Domě světla.

„V republice ubývají testovací místa“, říká ředitel Domu světla Miroslav Hlavatý. Zatímco v roce 2007 provedlo toto zařízení České společnosti AIDS pomoc téměř 76% všech anonymních testů na HIV infekci , letos je to již plných 83 %. Přitom bez včasné diagnózy a léčby hrozí rozvinutí AIDS a s největší pravděpodobností smrt.

Kampaň Červená stužka pod záštitou ministra školství Mgr. Lišky pořádá Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu díky pomoci 288 škol a dalších institucí a téměř pěti tisíc dobrovolníků. Podpořit ji můžete i Vy zakoupením červené stužky nebo pohlednice v ulicích nebo příspěvkem na konto 180966485/0300. Více informací je k dispozici na www.planovanirodiny.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz