Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pozvánka: na koncert: Benefiční koncert nadačního fondu Plaváček v Laterně magice

Pozvánka: na koncert: Benefiční koncert nadačního fondu Plaváček v Laterně magice

Redakce Babinet

Ve středu 26. 11. 2008 od 16 hodin proběhne v Laterně magice benefiční koncert nadace manželů Jakubiskových – Plaváček.

Středeční odpoledne zpříjemní nejen dětem z dětských domovů, které nadace podporuje, řada umělců: Kateřina Englichová, Alena Miro, Jaroslav Svěcený, Yemi, Ondřej Ruml a další. Tato pestrá kulturní podívaná zároveň pomůže mnohým talentovaným dětem na cestě za jejich snem. Výnos z této akce jim bude plně věnován.

S nadačním fondem Plaváček Laterna magika spolupracuje už několik let. Pravidelně propůjčuje své prostory pro taneční sekci projektu „Vítr do plachet“, který pomáhá dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin, aby se mohly naplno věnovat svým zájmům a aktivitám. Každý rok probíhá výběrové řízení v různých oborech za účasti profesionální komise, která navrhuje udělení stipendií.

Další spojení „Plaváčka“ s Laternou magikou existuje přímo přes osobu režiséra Juraje Jakubiska, který v divadle v roce 1995 režíroval představení Casanova. Tento baletní příběh v neoklasickém stylu v choreografii J.-P. Aviotta je stále na repertoáru a má na kontě už téměř 700 repríz.

Nadační fond Plaváček vznikl v srpnu 2002, z původně jednorázové akce na pomoc dětem po povodních se stal dlouhodobý projekt. První výběrové řízení pro nadané děti se konalo v roce 2004. Loni na podzim oslavil Plaváček pětileté výročí své existence slavnostním koncertem právě v Laterně magice. Letos v této tradici pokračuje.

Vstupenky na koncert v ceně 680 a 540 Kč je možné zakoupit v pokladně Laterny magiky a v síti Ticketpro

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz