Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Jste upřímní moc nebo málo? Vaše znamení zvěrokruhu napoví, jak jste na tom

Jste upřímní moc nebo málo? Vaše znamení zvěrokruhu napoví, jak jste na tom

25.6.2024 - redakce Babinet.cz

Někdo je upřímný do morku kostí a někdo jiný se z různých důvodů upřímnosti vyhýbá jako čert kříži. V některých situacích se dokonce může zdát, že vlastně nelze určit, co je lepší.

 

Když jste upřímní moc, může to být necitlivé. Když jste upřímní málo, může takové počínání budit nedůvěryhodný dojem. Jak to tedy jde s upřímností jednotlivým znamením zvěrokruhu?

ilustrační foto / Freepik

Beran

Berani s upřímností nemají absolutně žádný problém, ale jdou na to chytře. Neřeknou vám pravdu do očí tak, aby vás to ranilo. Hledají diplomatičtější možnosti. Dokonce vám upřímně i to nejhorší naservírují s noblesou.

Býk

Býci jsou až neuvěřitelně přímočaří. Ti jsou hned se vším hotovi. Nebudou chodit kolem horké kaše, aby se vás náhodou nedotkli. Nebudou s vámi zacházet v rukavičkách. Býci razí teorii, že to, jak se s upřímností popasuje druhá strana, je její problém.

Blíženci

Blíženci jsou příjemně zdrženlivější. Vidíte na nich, že mají něco na jazyku, ale ne a ne se vyjádřit. Jsou velmi opatrní a ke druhým citliví. Už z podstaty jejich povahy vyplývá, že s upřímností si dají vypilovanou práci, a když sdělují, tak moudře.

Rak

Raci jsou trochu intrikáři, když jde o upřímnost. Mají velice dobrou paměť a přesně tu taky používají jako svou zbraň, když jde eventuálně do tuhého. Rak bez rozmyslu řekne, co si myslí. Když se to nesetká s odezvou, zaloví v paměti protiargument, který mu v minulosti protistrana sama přihrála.

Lev

Lvi jsou ohromně inteligentní a přemýšliví. Ti dobře vědí, co můžou říct a co ne. Také si hodně dobře rozmýšlí, co komu vlastně řeknou a jak. Lev většinou umí brilantně komunikovat, a proto si také může leccos dovolit. Ono mu okolí i tu nejupřímnější výtku nakonec vždy odpustí.

 

Panna

Panna je jedno z nejupřímnějších znamení zvěrokruhu. Na Pannách je fascinující, že jsou obyčejně neskonale jemné, vlídné, citlivé a pečující, ale když jde o upřímnost, neberou si servítky. Panna nehledí, doprava, doleva a jde bez příkras do upřímnosti.

Váhy

Váhy mají velkou výhodu v tom svém vzezření i chování. Všichni jsme u Vah zvyklí na zdrženlivost a mlčenlivost. Nikdo nepředpokládá, že by Váha okamžitě upřímně řekla, co si myslí. A přece? Je to přesně tak. Váha zkrátka neumí a nechce lhát. I proto je vždy upřímná.

Štír

Štír to v komunikaci umí. Totéž platí i pro upřímnost. Štír si řekne svoje, ale vždy to podá tak, že protistrana nemá důvod k naštvání či dotčení. Štír je mistr zaobalování slov i vět. I když vás kárá, jeho sdělení je líbivé a neútočné.

Střelec

Střelci jsou neuvěřitelní, když jde o upřímnost. Chybí jim cit pro hranici. Střelec nerozlišuje, co ještě může říct a co už ne, ale když znáte Střelce dobře, vyrazí vám dech jeho pozdější chování. Když Střelec přestřelí, není působivějších omluv než právě těch jeho.

Kozoroh

Kozoroh je ohromný slon v porcelánu. Co jej však šlechtí je fakt, že to o sobě moc dobře ví. Kozoroh je dokonce trochu roztomilý v tom, že už ve chvíli, kdy jede svou upřímnou linku směrem k vám, říká vše s jakýmsi omluvným a lítostivým tónem.

Vodnář

Vodnář má upřímnost tak trochu na háku. Rád řekne lidem to, co chtějí slyšet. A vůbec to nedělá z důvodu strachu, obav nebo proto, že by si nechtěl ubírat na oblíbenosti. Vodnář je balzámem pro cizí uši zkrátka proto, že chce nezištně potěšit.

Ryby

Ryby jsou upřímnost sama. Ty by mohly otevřenost, přímočarost a opravdovost napříč vším přímo vyučovat. Nedokážou vám lhát. Lhaní je něčím, co ze srdce nenávidí. Vždy volí upřímnost, i když může bolet. Ryby však sdělují mírně a opatrně.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://virtuefirst.info/virtues/sincerity/

https://blog.spiritualify.com/this-is-your-most-attractive-quality-based-on-your-zodiac-sign/#:~:text=Sagittarius%20%E2%80%93%20The%20sincerity%20The%20sexiest%20quality%20of,you%20an%20absolutely%20tough%2C%20sexy%20and%20gritty%20allure.

https://www.insider.com/what-does-my-zodiac-sign-mean-2018-2

https://www.bustle.com/life/most-genuine-zodiac-signs-astrologer

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz