Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak během léta uvázat šátek? Nosit ho můžete po vzoru Ferdy Mravence i místo pásku

Jak během léta uvázat šátek? Nosit ho můžete po vzoru Ferdy Mravence i místo pásku

17.6.2024 - redakce Babinet.cz

Mnoho žen je má ve svém šatníku, ale bohužel neví, jak je ideálně nosit. Řeč je o šátcích, ze kterých lze snadno vyčarovat skvělý módní doplněk. Pokud si i vy lámete hlavu nad tím, jak během parného léta využít jemný hedvábný šátek, nechce se inspirovat našimi tipy. 

Po vzoru Ferdy Mravence

Ano, i tak nějak může vypadat stylové uvázání šátku. Samozřejmě je třeba si s ním maličko vyhrát, ale zvládnou to i úplné šátkové začátečnice. Před samotným zauzlováním šátek nejprve složte do obdélníku a neuvazujte ho těsně na krk, ale naopak ho zkuste nechat trochu volnější. Budete tak působit více ležérně. Cípy šátku by měly směřovat dolů. Takové vázání lze využít k outfitu v podobě džín, trička a saka, díky čemuž ho skvěle pozvednete a rozzáříte. 

Šátek jako pásek do kalhot i sukně

Delší šátek využijte místo pásku. Šátek nejprve složte do trojúhelníku a poté ho srolujte. Následně ho provlékněte poutky kalhot, sukně, šortek nebo džínů a máte hotovo. Rychle tak můžete oživit basic outfit a dodat mu šmrnc. Šátek ve stylu pásku se nebojte použít do džín, které například doplníte bílou košilí. 

foto / Freepik

Šátek na zápěstí

Menší šátek uvažte kolem zápěstí. To totiž nemusí zdobit pouze náramky. Šátek na ruce působí velice elegantně, a tak se hodí především k šatům a sukním. Skvěle může vypadat kombinace letních maxi šatů v bílé barvě, které doplníte o hedvábný šátek v pastelových odstínech. Ve stejných barvách zvolte i menší kabelku do ruky a outfit na dovolenou, do města i do práce máte rázem hotový. 

Šátek ve vlasech

To je klasika, se kterou nemůžete nikdy nic pokazit. Vylepšete šátkem oblíbený culík. Nejlépe vám k tomu poslouží menší šátek. K dostání jsou dokonce šátky, které jsou k uvázání do vlasů speciálně navrženy. Jestliže vás tento styling baví, stejně tak můžete šátek uvázat na cop nebo drdol

Šátek na uchu kabelky

Nosit šátek na uchu kabelky jste dost možná již někdy zkusila. Jestliže ne, určitě tomu dejte šanci. Na jedné straně ucha udělejte uzel a poté omotávejte šátek tak, aby se látka překrývala. Na druhé straně ucha šátek opět uvažte uzlem a klidně nechte kousek visícího cípu.

 

napsala Dana Klemnetová

Zdroj: https://zakeri.cz/10-tipu-jak-nosit-satek/ 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz