Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Panny by se rozdaly, Váhy jsou v citech mírné. Empatie podle znamení zvěrokruhu

Panny by se rozdaly, Váhy jsou v citech mírné. Empatie podle znamení zvěrokruhu

14.6.2024 - redakce Babinet.cz

Každý z nás občas potřebuje trochu pochopení nebo soucitu. Jsme sice zvyklí fungovat s tím, že soucit není moderní, je pro slabochy a ve skutečnosti nikomu k ničemu není, ale není to tak úplně pravda. Soucit není jen povrchní lítost. Obsahuje v sobě také opatrnost, jemnost, ochotu poradit i vyslechnout. To jde úžasně například Vodnářům. S čím je naopak v empatických vodách problém u Kozorohů?

foto / Freepik

Beran

Berani jsou velmi empatické bytosti. I když to na nich na první pohled není úplně vidět, umí s lidmi soucítit jako málokdo. Beran krásně vnímá, co potřebujete a podle toho i jedná. Když cítí, že potřebujete jen vyslechnout, dá vám prostor.

Býk

V souvislosti s Býkem se k empatii musíte tak trochu propracovat. Býk totiž občas budí dojem, že je to takový slon v porcelánu, jde li o city a o potřeby druhých. Ale nedělá to schválně. Jen mu trošku déle trvá, než se odhodlá k někomu přilnout.

Blíženci

Blíženci jsou empatie sama. Pomůžou, poradí, vyslechnou, skočí vám na nákup i uvaří. Ale musí si sami posvětit, že je nechcete využít. To Blíženec okamžitě pozná a už si u něj neškrtnete. Nenechá se využívat, ale pro ty, kteří si to zaslouží, se rozkrájí.

Rak

Raci to mají hodně těžké. Je to jedno z nejemotivnějších znamení zvěrokruhu a to jim v některých chvílích hodně znepříjemňuje a ztěžuje život. Když se chcete Rakovi vyplakat na rameni, pláče víc než vy. Když se s ním chcete podělit o radost, je nadšenější než vy.

Lev

Majestátní Lev je zkrátka král. A to platí i na poli citů, empatie, pochopení nebo soucitu. Lev nesoudí, nekritizuje a jeho velká náruč je otevřená každému, kdo ji skutečně potřebuje. Lev je ideálním přítelem, u kterého si můžete léčit rány tak dlouho, jak potřebujete.

Panna

Mírumilovná Panna umí vystrčit drápky, když se cítí být ohrožená. Stejně tak nemá problém postavit se za sebe, když je vůči ní někdo nespravedlivý. Panna se hned ozve. A to i v situacích, kdy ostatní empatii předstírají a raději mlčí. Panna otevřeně řekne, co si o vašem problému myslí.

Váhy

Váhy jsou naprosto vnímavé a empatické. Umí pochopit a vžít se do každého nešťastníka. Ale jsou zároveň i velmi racionální. Racionalita je jejich štít, za kterého schovají nejen sebe, ale i každého, kdo to potřebuje. Jen o tom však málokdy víme, že nás empatická Váha chrání.

Štír

Štír je dokonalá vrba. Osoby ve Štíru vám neskočí do řeči, když se potřebujete vypovídat. Mlčí, sledují, analyzují a pečlivě naslouchají. Empatický Štír rychle pozná, zda si jdete pro radu nebo se chcete jen vypovídat. V tomto jsou Štíři excelentní.

Střelec

Střelci bývají akční a rozlítaní. Srší energií i nápady a budí v nás proto často mylný dojem. Máme tendence je podezírat, že si všímají jen sebe. Tak to ale ve skutečnosti není ani náhodou. Chcete li pochopení, Střelec vám na požádání svůj čas věnuje.

Kozoroh

Tvrdý a nesmlouvavý Kozoroh je asi ten poslední, za kým byste si pro trochu té empatie šli. Z Kozorohů jde strach. Ničeho se totiž nebojí a jsou zvyklí překonávat sami sebe. Proto o nich máme zkreslený dojem a považujeme je za neempatické. V nitru je ale jejich empatie bezbřehá.

Vodnář

Vodnáři to s lidmi umí. Aniž by řekli jediné slovo, máte z nich pocit, že přesně ví, co potřebujete. Ve společnosti Vodnáře se svěřujeme, ani nevíme jak. Pro vnitřní hlas většiny lidí je Vodnář magnetem, který přitahuje každého, kdo potřebuje pár podmanivých slov.

Ryby

Ryby jsou neskutečně sofistikované. Svou empatii balí do vět, které vídáme v knihách. Nikdy vás neodbudou jednou větou. Potřebujete li pochopení či pozvednout sebevědomí, Ryba absolutně ví, jak na to. Na tyhle sféry mají Ryby opravdový dar.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.yourtango.com/2020330681/horoscope-six-most-empathic-zodiac-signs-who-feel-too-much-according-astrology

https://www.emmanuelsblog.com/what-type-of-empath-are-you-based-on-your-zodiac-sign/

https://revivezone.com/zodiac709/most-empathetic-zodiac-signs-according-to-astrology/

https://blog.spiritualify.com/these-4-zodiac-signs-are-the-most-empathetic-of-all/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz