Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Berani milují dřevo, Štíři se obklopují historií. Styl bydlení podle znamení

Berani milují dřevo, Štíři se obklopují historií. Styl bydlení podle znamení

13.6.2024 - redakce Babinet.cz

Domov je místem, kde bychom se měli cítit příjemně. Takové místo, které obýváme, by mělo velkou měrou přispívat k naší duševní pohodě a posilovat nám vnitřní klid. Je proto velmi důležité, jak a kde žijeme, i když se nám to v jistých chvílích nemusí zdát až tak stěžejní.

 

Pojďme se nyní společně podívat na to, jak žijí jednotlivá znamení zvěrokruhu. Kdo je v souvislosti s bydlením odvážný a kdo se naopak raději drží při zemi?

foto / Freepik

Beran

Domácnost Beranů je poměrně nenáročná na údržbu. S největší pravděpodobností je tomu tak v souvislosti s energií Beranů, kteří se ji snaží investovat do jiných věcí, než je nekonečný úklid domácnosti. Berani bývají hodně nad věcí a nejraději snoubí modernu se dřevem. Najdete tak u nich jak moderní spotřebiče, tak spoustu dřevěných prvků.

Býk

U Býků můžeme mluvit o lehce dekadentních doplňcích. Jde o různé dečky, přehozy, rohožky, zvláštní prvky na stěnách, atd. Na první pohled je zřejmé, že bytové dekorace Býků jsou drobně nevšední a na první dobrou odpovídají jejich netypickému vkusu. Býci se přiklání k barvám, které korespondují s jejich zemským živlem.

Blíženci

Parketa Blíženců je komunikace. V té se cítí velice kování a jsou v tomto směru sebejistí. A přesně tyto nosné znaky zmíněné disciplíny můžeme vidět i u nich doma. Zrcadlí se to především v nekonečném přístupu k wifi a chytré domácnosti celkově. U Blíženců většinou nechybí chytré televize, vícero počítačů a další nejmodernější technologie.

Rak

U Raků je otázka bydlení jednoznačná. Pohodlí, komfort, útulnost, teplo, příjemné bytová vůně a jemné barvy. Kdykoliv k jedincům v Rakovi zavítáte na návštěvu, cítíte se tam jako doma. Jednu z klíčových rolí hraje i dostatek světla, bez kterého by Raci nemohli dost dobře fungovat. Všude tak narazíte na svíčky, svícínky, aromalampy a jiné světelné dekorace.

Lev

Lvi jsou absolutní maximalisti a nezaleknou se žádného experimentu. Umí si krásně vyhrát například s kombinací světlého i tmavého nábytku, s modernou vsazenou do staromódního stylu i s kuchyní, která má atypický nádech i tvar. Vše je udržováno v perfektním stavu a různé detaily jsou informací o tom, že jste na sebe patřičně hrdí.

Panna

Panna se cítí ve své kůži tehdy, je li vše pěkně na svém místě, a když je ve vzduchu cítit čerstvá čistota. Teprve tehdy je Panna schopná v klidu usednout k hrnku čaje nebo kávy, a vychutnává si náladu i atmosféru své hezky vypadající domácnosti. V ní se většinou nachází přírodní prvky, starorůžová barva a pečlivě vybírané dekorace.

Váhy

U Vah můžeme mluvit o permanentním drobném nepořádku. Nutno však podotknout, že Váhy vždy okamžitě ví, kde se co nachází. V souvislosti s bydlením je u jedinců ve Vahách velice zvláštní především to, že jejich těžce introvertní povaha se do domácnosti vůbec nepromítá. Umějí nádherně kombinovat výrazné pastelové barvy s venkovským stylem.

Štír

Když jste u Štírů doma, cítíte se výjimečně. Pokud ne přímo výjimečně, pak alespoň netradičně, zvláštně, příjemně jinak. Domácnost Štírů je totiž asi jedna z nejzvláštnějších a je absolutně mimořádná. Jedině Štíři se totiž umí vkusně obklopit odvážnými gotickými a viktoriánskými prvky, které byste v jiných českých domácnostech hledali marně.

Střelec

Střelci neumí vypnout hlavu a jejich mysl neustále produkuje nové a nové podněty, nové a nové nápady. A tak nějak podobně je to i s jejich bydlením. Chvíli si libují v hyge stylu, chvíli zase uskočí do provance kolejí. Je ale pravdou, že vždy se udržuje nějaký neměnný střed a detaily, které odráží osobnost jedinců ve Střelci.

Kozoroh

Pro Kozoroha je nejdůležitější kariéra. V práci Kozorozi tráví většinu času a na domácnost si tak pochopitelně příliš nepotrpí. Jsou sice na jednu stranu schopní investovat spoustu peněz do nejmodernějšího vybavení a mívají krásné domy, ale na stranu druhou si svého pohodlí neumí užít. Což je škoda, protože bydlení Kozorohů je velmi příjemná záležitost.

Vodnář

Vodnář si s bydlením a domácností hlavu nijak zvlášť neláme. Nelpí na tom, aby bylo uklizeno nebo aby vše mělo své místo. Jde mu spíše o to, aby byl jeho domov odrazem jeho samotným. A to se mu daří náramně. U Vodnářů proto nejčastěji narazíte na nenucenou ležérnost, nepřeplácanost. A také na spoustu knih o psychologii.

Ryby

Ryby vytrvale usilují o to, aby jejich domov byl tím neútulnějším útočištěm před okolním světem. S Rybami souvisí i taková zvláštní perlička ohledně návštěv. Ryby jsou nejlepšími hostiteli, ale ne každá návštěva je u nich vítaná. Ryby umí dát velice rychle najevo, že jejich domácnost, nejčastěji s rustikálními prvky, není určena každému.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.cosmopolitan.com/lifestyle/a32084050/zodiac-sign-stress-relief/

https://www.realtor.com/advice/buy/home-style-architecture-according-to-your-zodiac-sign/

https://www.thespruce.com/house-based-on-zodiac-sign-4802620

https://www.wellandgood.com/home-decor-style-zodiac/

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz