Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Miluje rodinu, domov i tradice. Blíží se astrologické znamení citlivého Raka

Miluje rodinu, domov i tradice. Blíží se astrologické znamení citlivého Raka

12.6.2024 - redakce Babinet.cz

21. června vstoupí Slunce do znamení Raka. Římská legenda praví, že Rak je oním krabem, který kousl Herkula, když bojoval s lernejskou Hydrou. Herkulova nepřítelkyně Junona ho pak z vděčnosti pozvedla na oblohu. V egyptské astrologii pak znamení Raka odpovídá scarabeus.

Toto znamení střídavě ovládá Skotsko a západní Afriku, ale také města Tunis, Benátky, Ženevu,  New York, Amsterodam, Manchester, Stockholm a Bern. Vládnoucí planetou Raka je Luna, oblíbenou barvou zejména zelená, vhodným dnem pondělí a šťastnými čísly 2, 9, 18, 72, 81.

znamení raka povaha

znamení Raka / foto Freepik

Drahé kameny vhodné pro toto znamení jsou například achát mechový, achát stromečkový, avanturín, beryl, chalcedon, chryzopras, jadeit, jantar, zelený jaspis, kalcit, měsíční kámen, opál, rodochrozit, rodonit, rubín, safír, sardonyx, smaragd, růžový turmalín, tyrkys nebo tygří oko či perla.

Co se týká zdraví, jejich citlivou oblastí je trávení. Hlavním rizikem Raků je stres. Paradoxem je, že si jej povětšinou způsobují vlastní bujnou fantazií a právě díky této psychické složce trpí poruchami metabolismu, žaludečními neurózami, alergiemi na potraviny a obezitou. Často je též trápí nespavost nebo nervozita.

Raci mívají hluboké oči, do nichž se ostatní dokážou zamilovat. Znamení Raka je ovládáno Měsícem, který dává lidem narozeným v tomto znamení zvláštní, výrazně citové založení, a tím i značnou zdrženlivost až nesmělost. Slabinou tohoto znamení bývá často domýšlivost a náladovost. Jejich rozum, myšlení i chování je velmi závislé na náladách, a proto se rádi upínají na silnější osobnosti a volí si i partnery, kteří jim poskytnou oporu.

Raci lpí na tradici, ale jejich nálady a cíle se mohou měnit, stejně jako se mění sama Luna, která je ovládá. Milují domov a rodinu, ale také rádi cestují. Bývají vytrvalí a jsou úspěšní v povoláních, která se řídí podle dobře zavedených principů. Osvědčí se jako obchodníci, protože je pro ně prvořadá kvalita. Bývají také dobrými knihovníky, učiteli, vědci a historiky. Dokážou však uspět i v literatuře a umění. Ženy mohou být dobré ošetřovatelky nebo lékárnice.

Stejně jako i v profesi se k Rakovi v partnerství hodí Kozoroh, jelikož tato znamení jsou natolik opačná, že vytváří velmi silnou kombinaci. Dobrým protějškem pro Raka jsou také Ryby, Štír a Váha. Dítě ve znamení Raka potřebuje hodně lásky, podpory a bezpečí. Je to mazlíček, který bude vždy ochotně pomáhat slabším. Někdy mívá dítě v tomto znamení imaginárního kamaráda nebo příliš bujnou fantazii. Podporujte jej ve všem, co ho baví, umožněte mu hrát na nějaký hudební nástroj, zpívat nebo poslouchat hudbu. Vše velmi intenzivně prožívá, proto mu naslouchejte s opravdovým zájmem a s láskou. Je velkým problémem nevhodnou reakcí ztratit důvěru dítěte Raka, a to zejména v dospívání. Jinak malý Rak rodiče příliš nezaměstnává, protože bývá přítulný a upřímný.

Mezi známé Raky patří například princezna Diana, Franz Kafka, Jan Neruda, Ota Pavel, Karel Gott, Jiří Grossmann, Olga Havlová, Ernest Hemingway, Josef Jungmann, Gina Lollobrigida, Francesco Petrarca, František Plánička, Meryl Streepová, George Sandová, Louis Armstrong, Harrison Ford, Erich Maria Remarque, Rembrandt či Ringo Starr.

napsal Petr Matura

zdroje: N.Champion: Praktická astrologie, najdise.cz, horoskopy.cz aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz