Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Procházka Vídní: Tato půvabná místa si rozhodně nesmíte nechat ujít

Procházka Vídní: Tato půvabná místa si rozhodně nesmíte nechat ujít

11.6.2024 - redakce Babinet.cz

Rakouská perla ležící na Dunaji nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou směsici historie, kultury a moderního života. Toto město vás uchvátí svou architekturou, bohatou hudební scénou a nespočtem kaváren, kde můžete ochutnat tradiční vídeňskou kávu a ty nejlepší zákusky. Pojďme se proto podívat na osm famózních míst, která byste při návštěvě Vídně rozhodně neměli vynechat.

Prater

Prater, známý svým ikonickým obřím kolem Riesenrad, je jedním z nejstarších zábavních parků na světě. Tento historický park se nachází v srdci Vídně a nabízí nespočet atrakcí pro všechny věkové kategorie. Vedle Riesenradu, který poskytuje úchvatné výhledy na město, zde naleznete kolotoče, horské dráhy, strašidelné domy a různé herní stánky. Prater je ideálním místem pro rodinný výlet nebo romantickou procházku ve dvou. V létě se zde často konají festivaly a koncerty, které ještě více umocňují zážitek z návštěvy.

foto / Jan Švéda

Katedrála svatého Štěpána

Katedrálu svatého Štěpána můžete znát také jako Stephansdom. Tato monumentální katedrála gotického stylu je neodmyslitelnou součástí vídeňského panoramatu. Její výstavba začala ve 12. století a úchvatné místo se pyšní nádhernou mozaikovou střechou a impozantní věží, díky které se vám dostane přenádherného výhledu na celé město. Uvnitř katedrály naleznete cenné umělecké poklady a historické památky. Nechybí ani oltář či hrobka císaře Fridricha III. Prohlídka katedrály je obohacena možností výstupu na zmíněnou věž, odkud si můžete dosyta vychutnat vše, po čem jen vaše zraky touží.

Muzeum Sisi

Vídeňské Muzeum Sisi, zasvěcené císařovně Alžbětě Bavorské, známé jako Sisi, nabízí fascinující pohled do života jedné z nejzajímavějších osobností habsburské monarchie. Expozice obsahuje osobní předměty, šperky i šaty císařovny. Atmosféra autentických místností Hofburgu, kde Sissi žila, už je pak jen vyšperkováním samotného zážitku. Návštěva tohoto místa vám nejen že umožní strávit příjemné odpoledne, ale díky tomuto muzeu se vám rozhodně také podaří lépe porozumět složitému životu ikonické ženy, která je dodnes známá svou výjimečnou krásou, melancholií a tragickým osudem.

Zámek Schönbrunn

Bývalé letní sídlo Habsburků je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek Rakouska. Tento barokní palác se může pochlubit více než 1 441 místnostmi, nádhernými zahradami a nejstarší zoologickou zahradou na světě. Prohlídka zámku vás zavede do luxusních interiérů, kde žili císař František Josef I. a jeho žena Sissi. Zahrady Schönbrunnu s precizně geometricky upravenými květinovými záhony, fontánami a glorietou, jsou ideálním místem pro procházky a odpočinek.

Belvedere

Belvedere je barokní palácový komplex, který zahrnuje dvě hlavní budovy, Horní a Dolní Belvedere. Tento architektonický skvost je domovem jedné z nejvýznamnějších uměleckých sbírek v Rakousku. Můžete zde obdivovat slavná díla Gustava Klimta, včetně jeho ikonického obrazu „Polibek“. Palácové zahrady s nádhernými fontánami a sochami, jsou ideálním místem pro relaxaci a procházky. Belvedere je nejen uměleckým pokladem, ale také místem s bohatou historií a krásnou architekturou. Návštěvu paláce, který je zároveň také muzeem, musíte do svého itineráře určitě zahrnout.

Hundertwasserhaus

Hundertwasserhaus je jedinečný obytný komplex navržený slavným rakouským umělcem Friedensreichem Hundertwasserem. Tento dům se vyznačuje neobvyklou architekturou, pestrými barvami a organickými tvary. Na střeše domu najdete zelené zahrady, které umocňují jeho obecně ekologický charakter. Hundertwasserhaus je živoucím důkazem toho, jak umění může ovlivnit architekturu a vytvářet harmonii mezi přírodou a městským prostředím. Zážitek je to skutečně víc než fascinující.

Naschmarkt

Naschmarkt je největší a nejstarší trh ve Vídni, který se rozkládá na délce téměř 1,5 kilometru. Tento trh je plný čerstvých potravin, exotických koření, ryb, masa a pečiva. Vedle stánků s potravinami zde najdete také restaurace a kavárny, kde můžete ochutnat místní speciality a mezinárodní kuchyni. Naschmarkt je ideálním místem pro gurmány a milovníky kulinářských zážitků. Snoubí se zde přátelská atmosféra, pulsující energie a rozmanitá paleta chutí i vůní.

Vídeňská státní opera

Vídeňská státní opera je jedním z nejprestižnějších operních domů na světě. Tento nádherný neorenesanční palác, otevřený v roce 1869, nabízí představení světové a naprosto špičkové úrovně. Návštěva opery je nezapomenutelným zážitkem, ať už si vyberete klasickou operu, balet nebo moderní představení. Prohlídka opery vás zavede do zákulisí a seznámí vás s historií a architekturou tohoto kulturního piedestalu.

Co ještě ve Vídni vidět?

Letem světem závěrem si rozhodně musíme zmínit i další místa, která zkrátka ve Vídni musíte vidět. V opačném případě jako byste tam ani nebyli. Na seznam zajímavých míst si tedy připište:

 • Albertina
 • Karlskirche
 • Donauturm
 • Zentralfriedhof
 • Muzeum historie umění
 • Volksgarten
 • Vídeňský les (Wienerwald)
 • Vídeňské technické muzeum
 • Palác Hofburg
 • Maria-Theresien-Platz
 • Kunsthistorisches Museum
 • Votivní kostel
 • Vídeňské akvárium
 • Vídeňský okružní bulvár (Ringstraße)
 • Burggarten

 

napsala Bára Klímová

zdroje: 

https://www.wien.info/cs/vid%C4%9Bt-a-za%C5%BE%C3%ADt/pametihodnosti/hundertwasserhaus-v%C3%ADde%C5%88-348472

https://www.belvedere.at/en/visit

https://www.schoenbrunn.at/en/

https://www.wien.info/cs/vid%C4%9Bt-a-za%C5%BE%C3%ADt/pametihodnosti/hundertwasserhaus-v%C3%ADde%C5%88-348472

https://www.belvedere.at/en/visit

https://www.tripsavvy.com/naschmarkt-vienna-the-complete-guide-4165631

https://www.wiener-staatsoper.at/en/

http://www.schonbrunn.eu/zamecky-okruh/

https://www.sisimuseum-hofburg.at/en/about-the-location/sisi-museum

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz