Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Kompaktní a přitom luxusní. Auto snů každé ženy konečně existuje

Kompaktní a přitom luxusní. Auto snů každé ženy konečně existuje

9.6.2024 - redakce Babinet.cz

Představte si ten luxus, že si můžete vybrat auto jen sama pro sebe. Nemusí být velké, protože s ním nepotřebujete vozit celou rodinu, a tak konečně zaparkujete úplně všude. A bylo by fajn, aby nabízelo úplně stejný komfort a luxus jako velká SUV. Nesplnitelný sen se teď stává realitou.

Dosud bylo zvykem, že rozměrově menší auta bývala chudší svojí výbavou, funkcemi i schopnostmi. Japonská značka Lexus se to - opět - rozhodla změnit. Byl to ostatně právě Lexus, kdo světu jako první představil prémiové SUV v provedení, jaké do té doby měly jen elegantní sedany. A byl to také Lexus, který luxusnímu SUV přidal hybridní pohon.

Teď je tu další revoluce a její jméno je Lexus LBX. Jde o zatím nejmenší model této automobilky, který je ovšem stejně nabitý jako auta z o třídu vyššího segmentu. A k tomu má i pár zábavných a stylových funkcí navíc.

Auto vyladěné vašemu vkusu na míru

V první řadě vás zaujme svým vzhledem. Moderní křivky doplňuje bohatá paleta barev, jak pro lakování karoserie, tak pro interiér. Svůj nový vůz si můžete detailně nakonfigurovat na webu Lexus. Schválně to zkuste, konečně je možné si auto vyladit přesně podle svého vkusu.

 

Individualizace nabízí větší výběr nejrůznějších detailů než kdykoli předtím. Je možné volit mezi provedeními Elegant, Relax, Emotion a Cool. Každé z nich nabízí jiné barevné varianty, různý vzhled čalounění i ozdobných prvků. V souladu s dnešními prioritami ochrany životního prostředí si můžete také objednat interiér z veganské kůže jako alternativu k na dotek příjemné kůži Ultrasuede nebo exkluzivní kůži L-aniline, tedy materiálu, který byl dosud dostupný výhradně pro super luxusní limuzínu LS.

Výhled jako z SUV

Nejde však jen o vzhled, designéři mysleli i na praktickou stránku vašeho cestování. Díky nízko posazené přístrojové desce a širokému čelnímu sklu nabídne Lexus LBX velkolepý výhled, charakteristický pro SUV, ale vlastní posezení přitom odpovídá spíše v sedanu.

K tomu přispívá koncepce Tazuna typická pro vozy Lexus, která zajišťuje, že ovládací prvky a zdroje informací lze používat při minimálním pohybu rukou a očí, takže se za jízdy můžete plně soustředit na cestu před sebou.

Přizpůsobit svým potřebám pak můžete také 12,3palcový plně digitální přístrojový displej, a to jak vzhledově, tak obsahově. K dispozici je také head-up displej pro ještě bezpečnější a pohodlnější řízení. Plynulý a intuitivní uživatelský zážitek zajišťuje také multimediální systém Lexus Connect s centrálním 9,8palcovým dotykovým displejem nebo hlasovým ovládáním, s nímž můžete mluvit klidně i v češtině.

Prémiová řemeslná práce

Komfort zvyšují materiály měkké na dotek. Vliv pověstného řemeslného zpracování Lexus Takumi a tradiční japonské estetiky je patrný také v nových obloženích Tsuyasumi s povrchovou úpravou v barvě dřevěného uhlí a ve volitelném prošívání čalounění ve stylu Tatami.

LBX nabízí i další bohatou výbavu. Například systém Lexus Climate Concierge, který nepřetržitě optimalizuje zdroje vytápění a větrání pro každého cestujícího, zajišťuje velmi příjemné klima na palubě. Přičtěte si prémiový audiosystém Mark Levinson se 13 reproduktory, navržený speciálně pro interiér tohoto modelu. K dispozici jsou také elektricky ovládané zadní dveře, které umožňují snadný přístup do zavazadlového prostoru, pod jehož kryt lze uložit dva kufry o objemu 75 litrů.

Pohon zajišťuje nová generace hybridního systému Lexus s autonomním dobíjením, jehož součástí je kompaktní a lehký tříválec 1,5 litru. Těšte se tedy také na extrémně nízkou spotřebu, zvlášť v městském provozu. To všechno navíc za příjemnou cenu - v aktuální akční nabídce pořídíte Lexus LBX už za 699 000 Kč včetně DPH.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz