Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak cestovat nalehko? Poradíme vám, jak se sbalit jen do batohu

Jak cestovat nalehko? Poradíme vám, jak se sbalit jen do batohu

22.5.2024 - redakce Babinet.cz

Nejenže je cestování nalehko značně osvobozující, jelikož navíc ceny letenek stále zdražují a obzvlášť si poslední dobou připlatíte za odbavená zavazadla, není nic lepšího než se sbalit pouze do batohu. Pokud si nechcete zbytečně připlácet, cestujte na kratší vzdálenosti jen s malým zavazadlem. Poradíme vám, jak si do něj jednoduše zabalit to nejpodstatnější.

Vsaďte na správný batoh

Klíčem k úspěchu je volba vhodného zavazadla. Ideálně zvolte batoh s vhodnými rozměry, které daná letecká společnost akceptuje. Dále batoh vybírejte podle toho, jak vám sedí na zádech. Batoh pro tyto účely by měl být odlehčený, abyste netahali zbytečná kila navíc a měl by mít rafinovaně vyřešené přihrádky a kapsy pro lepší organizaci.

cesrovani s batohem

foto / Freepik

Velice oblíbený je poslední dobou mezi cestovateli batoh CabinZero. Stejně tak praktický je Base Camp Voyager. Doporučujeme upřednostnit batohy, který fungují podobně jako kufr/cestovní taška, tedy že se jejich záda dají celá odklopit, a tak nebudete muset nic lovit na dně batohu. Vždy však záleží na vašich preferencích a požadavcích. Některé batohy mají dále přihrádku na notebook či kosmetickou taštičku.

Oblečení, které se snadno kombinuje

Výběr oblečení na cesty je kapitola sama o sobě. Jestliže cestujete jen s batohem, je třeba oblečení vybírat ještě důkladněji. Základem musí být dobrá kombinovatelnost jednotlivých kousků navzájem. Sáhněte proto po mikině nebo bundě, jež se vám bude hodit jak večer k šatům, tak přes den na výlet k šortkám či džínám při toulkách městem. Kraťasy zase vezměte takové, které vás budou bavit na pláž k plavkám i na výlet. Sázkou na jistotu mohou být klasické biker shorts.

Zatímco oblečení neberte víc, než je nutné, plavek, které jsou skladné, neváhejte vzít hned několik. Například horní díl plavek totiž kromě koupání využijete také jako top k sukni i kalhotám. Boty vybírejte s rozvahou, pro nepohodlné páry není v batohu místo.

TIP: Přibalte si do batohu pánskou bavlněnou či lněnou košili, kterou využijete na pláži přes plavky, kdykoliv ji lze přehodit přes ramena během chladnějších večerů či ji uvažte a budete mít dokonalý top.

Cestovní balení kosmetiky

Zatímco muži si s kosmetikou na cestách hlavu příliš lámat nemusí, ženy mají rády, když si mohou vzít vše, co je podle nich potřené. Naštěstí se již dá většina kosmetických a drogistických produktů pořídit ve speciálních malých cestovních velikostech. Případně si jednoduše kupte malé cestovní lahvičky a do nich si své oblíbené produkty přelijte.

Místo make-upu zkuste na cesty zvolit CC cream, tedy hydratační krém, sérum proti vráskám, make-up a korektor v jednom přípravku. Pokud má navíc SPF faktor, máte vyhráno!

Zbytečně to s kosmetikou, především tou dekorativní, nepřehánějte. Pár dní bez full face make-upu si jistě maximálně užijete.

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.cntraveler.com/story/tips-for-packing-light

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz