Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak působit mladší díky vhodnému šatníku? Chce to monochromatický outfit, kvalitní džíny a barevné doplňky

Jak působit mladší díky vhodnému šatníku? Chce to monochromatický outfit, kvalitní džíny a barevné doplňky

21.5.2024 - redakce Babinet.cz

O tom, že šaty dělají člověka, není pochyb. A právě vhodně zvolený outfit o vás dokáže mnohé vypovědět. Jestliže navíc zvolíte zafinované kousky, můžete na druhé působit mnohem mladistvěji. Které triky a finty je dobré znát? 

Tipů, díky kterým můžete vypadat hned o několik let mladší, je celá řada. Vybrali jsme pro vás tři z nich, které využijete v létě i v průběhu celého roku. Aneb jak tedy docílit toho, že vám lidé budu hádat mnohem nižší věk, než který ukazuje vaše občanka? 

ilustrační foto / Freepik

Monochromatický look

Ač by se mohlo zdát, že velké květinové motivy a pestré barvy vám uberou hned několik let, nemusí to být vždy úplně pravda. Často ženy, které to přehání s barvami a motivy, působí spíše jako „stará mladá“. Šaty s divokými vzory, sukně s velkými motivy vlčích máků a topy s barevnými flitry tentokrát zkuste vyměnit za elegantní monochromatické modely ve světlejších barvách. Nejenže jsou poslední dobou podobné outfity skutečně trendy, ale navíc na ně sází i slavné ženy jako Jennifer Aniston nebo Victoria Beckhama a ty rozhodně vědí, proč to dělají. 

Elegantní béžové kalhoty kombinované s košilí ve stejném odstínu, lodičkami a menší kabelkou do ruky z vás udělají ženu vamp. Na podzim pak přes podobný outfit stačí přehodit béžový kabát a lodičky vyměnit za nízké kozačky na podpatku. 

Barevné doplňky

Co se doplňků týče, zde se naopak nebojte maličko popustit uzdu své fantazie. Obzvlášť neutrálním a monochromatickým outfitům můžete barevnou kabelkou či šátkem dodat šmrnc a rozzářit ho. Ideální budou například Barbie pink doplňky nebo ty v odstínu limetkové či kobaltově modré

V případě barevných doplňků si pouze dejte pozor, ať nepůsobí kýčovitě. Lepší je proto dát přednost jednomu luxusnějšímu barevnému doplňku než pěti levnějším, které však vypadají poněkud lacině. 

Dokonale padnoucí džíny

Kvalitní džíny by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Důležité je najít dokonale padnoucí model, který bude lichotit vaší postavě. Modré džíny se řadí mezi stálice šatníku a při šťastném výběru vám skutečně zajistí mladistvý vzhled. Bát se nemusíte ani roztrhaných nohavic či jiných stylových detailů. Podobně jako u doplňků se vyplatí vsadit na kvalitnější kousky, které samy o sobě působí skvěle. S vytahanými a ošoupanými džíny příliš parády neuděláte. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroje:

https://www.rd.com/list/what-to-wear-to-look-younger/ 

https://www.prozeny.cz/clanek/jak-omladnout-pomoci-optickych-klamu-tohle-mejte-v-satniku-71280 Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz