Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jste menšího vzrůstu a řešíte, jaké si vybrat plavky? Tyto modely vás udělají opticky vyšší

Jste menšího vzrůstu a řešíte, jaké si vybrat plavky? Tyto modely vás udělají opticky vyšší

13.5.2024 - redakce Babinet.cz

Nebyla jste obdařena výškou 175 cm, kterou musíte ideálně splňovat, pokud chcete být modelkou? Nevadí! Na pláži můžete být za hvězdu i s podstatně menší výškou. Stačí pouze zvolit vhodný střih plavek. Které modely nejlépe sednou ženám menšího vzrůstu? 

Jednodílné plavky s páskem

Jednodílné plavky jsou letos značně in, a pokud zvolíte variantu s páskem, rázem budete opticky působit mnohem vyšší. 

Plavky s páskem jsou ideální pro ty, kteří chtějí zdůraznit své přednosti v podobě štíhlého pasu. Sluší proto zejména ženám s postavou ve tvaru přesýpacích hodin a ve tvaru hrušky. Skvěle by mohly fungovat i v případě obdélníkové postavy. Naopak ženy s postavou ve tvaru jablka by se měly přepásání raději vyhnout, neboť by tak zbytečně upozornily na širší střední část těla. 

foto / Freepik

Spodní díl plavek s vyšším pasem

Kalhotky s vysokým pasem jsou v posledních sezonách velice populární. Obecně lichotí drobným ženám, hlavně pak těm s dlouhým trupem a krátkýma nohama, jelikož právě jejich spodní polovinu těla smyslně prodlouží. Je však třeba zvolit dostatečně vykrojené kalhotky. Ženy s větším zadečkem by měly upřednostnit tmavší barvu bikin, která má schopnost opticky zeštíhlit. 

Hluboký výstřih do V

Hluboký výstřih do V představuje univerzální, lichotivý design bez ohledu na výšku. Drobným ženám s kratším krkem prodlouží krk i trup, a pokud máte kulatý obličej, výstřih do V bude lichotit i vám. Jednodílné plavky s hlubším výstřihem do V by vám tedy v případě, že jste menšího vzrůstu, neměly v šatníku rozhodně chybět!

Vertikální vzory

Vertikální potisky jsou nejlepšími vzory pro drobné ženy. Vsadit můžete nejen na klasiku v podobě černobílých pruhů, ale i jiné barevné kombinace nebo třeba svisle zarovnané květiny mající dokonalý prodlužující efekt tím, že přitahují oči nahoru a dolů. Dokáží efektivně prodloužit trup i nohy a udělat vás vyšší.

Bikinový vršek na jedno rameno

Plavky na jedno rameno jsou dalším skvělým řešením pro optické prodloužení těla. Zvolit ho můžete v rámci jednodílných plavek i horního dílu bikin a bát se nemusíte ani nejrůznějšího zdobení v podobě volánů. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://blog.petitedressing.com/petite-swimsuits/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz