Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Český unikátní půdní mikrogel získal ocenění Grand Prix na veletrhu TECHAGRO za řešení sucha. ESCUBE pomáhá rostlinám lépe hospodařit s vodou a živinami z půdy

Český unikátní půdní mikrogel získal ocenění Grand Prix na veletrhu TECHAGRO za řešení sucha. ESCUBE pomáhá rostlinám lépe hospodařit s vodou a živinami z půdy

25.4.2024 - redakce Babinet.cz

Česká společnost ESCUBE s.r.o. slaví úspěchy na prestižním veletrhu TECHAGRO. Multifunkční 100% biodegradovatelné přípravky zvyšují vitalitu rostlin i za sucha a zároveň pozitivně ovlivňují kvalitu půdy.  ESCUBE obsahuje unikátní hydroabsorbční mikrogel, který pomáhá udržovat vodu v půdě a omezuje vyplavování živin. Zároveň vyživuje rostliny a stimuluje jejich růst. Díky těmto jedinečným vlastnostem získalo ESCUBE ocenění v soutěži GRAND PRIX.  

Brněnský zemědělský veletrh představuje platformu pro přední podniky, odborníky, zemědělce z celého světa, kteří zde sdílí nejnovější trendy a inovace. „Jednalo se o naše první angažmá na tuzemském veletrhu, přesto se nám podařilo hned zaujmout,” říká jednatelka společnosti ESCUBE Iva Ambrosová. „Z 34 nominovaných exponátů byl hodnotitelskou komisí vybrán právě ESCUBE, jako vítězný exponát v kategorii SOIL WATER RETENTION FRIENDLY. Velmi si vážíme tohoto ocenění, který je tou nejlepší odměnou pro nás i tým vědců v čele s profesorem Jančářem, kteří stojí za tímto skvělým produktem“ dodává Ambrosová. Cenu zástupcům společnosti ESCUBE předal ministr zemědělství Marek Výborný. 

foto / Escube

Český produkt jako výsledek mezinárodní vědecké spolupráce  

Rostlinná výživa ESCUBE je výsledkem několikaleté vědecké práce, vývoje výrobní technologie i aplikačních testů, na kterých se pod vedením týmu SCITEG podíleli špičkoví vědci i praktici na výživu rostlin z České republiky, ale i zahraničí. Escube obsahuje unikátní hydroabsorbční mikrogel, který pomáhá udržovat srážkovou vodu v půdě, omezuje výpar a snižuje povrchový odtok a omezuje vyplavování živin. Zároveň rostliny vyživuje a stimuluje jejich růst, zlepšuje klíčivost a zesiluje kořenový systém.

V loňském roce se společnost zaměřila více na zahraniční trh, konkrétně na země, kde je otázka boje se suchem velmi aktuální téma. Produkty Escube díky svým schopnostem zadržovat vodu v půdě proto zaujaly na veletrzích v Kataru, Mexiku nebo Egyptě. „Naše orientace na jižní státy vyplývá z vlastností ESCUBE, které mohou velmi pomoci. zemědělcům v boji s nedostatkem srážek,“ vysvětluje Iva Ambrosová.

Půdní bio prostředek budoucnosti 

Technologie ESCUBE vznikla s cílem reagovat na postupující změny klimatu, které se u nás projevily zejména v podobě sucha, snižující se kvality půdy, snahy o nepotravinové využití zemědělské produkce a rostoucí poptávky po kvalitních potravinách. Jedná se o ryze přírodní produkt se schopností zadržovat vodu v půdě a postupně ji spolu s živinami uvolňovat do kořenového systému rostlin. ESCUBE pomáhá rostlinám efektivně využívat vodu a živiny, aniž by v půdě zanechával nežádoucí látky. Díky tomu může být využit i v chráněných krajinných oblastech a v ekologickém zemědělství.

Produkty ESCUBE nepůsobí pozitivně jen na samotné rostliny, ale také na samontou půdu a přispívají k lepšímu hospodaření s vodou. ESCUBE zlepšuje schopnosti půdy pasivně zadržovat vodu a aktivně omezovat její vypařování a povrchový odtok, to snižuje množství nutné závlahy až o 50 %. Díky jedinečné technologii podporuje také regeneraci poškozené půdy a omezuje negativní efekty přehnojování.

Přípravky ESCUBE jsou dostupné ve třech řadách: Garden, Home a Pro. Řada Garden je určena pro zahradníky a hobby zahrádkáře. ESCUBE Home je vhodné pro použití v domácnostech na pokojové a balkonové rostliny a řada Pro je určena pro profesionální produkci.

O ESCUBE:

Patentované prostředky Escube jsou výsledkem několikaté vědecké práce, vývoje výrobní technologie i aplikačních testů, na kterých se pod vedením týmu SCITEG, a.s., podíleli špičkoví vědci i praktici na výživu rostlin z ČR (Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně) a odborníci na management vody v půdě z Water for Food Institute (USA).

 

www.escube.eu

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>