Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Najděte si čas a začněte o sebe pečovat, vaše tělo vám bude vděčné

Najděte si čas a začněte o sebe pečovat, vaše tělo vám bude vděčné

25.4.2024 - redakce Babinet.cz

Nadváha a obezita jsou stále rostoucím problémem ve většině zemí po celém světě. Tento zdravotní problém není pouze o estetice, ale má také vážné důsledky pro zdraví jednotlivce i celé společnosti. Často je spojován s řadou chronických onemocnění, jako jsou cukrovka, srdeční choroby, vysoký krevní tlak a mnoho dalších. Dalším faktorem, který se neblaze podepisuje na našem zdraví, je nedostatek času.

Důvody nadváhy

Existuje řada faktorů, které přispívají k nadváze a obezitě. Mezi ně patří genetika, stravovací návyky, stres, nekvalitní spánek a sociální a ekonomické faktory. Moderní společnost nabízí široký výběr nezdravých potravin, které jsou často levnější a snadněji dostupnější než zdravější alternativy. Dalším strašákem, který přispívá k přibývání na váze, je nedostatek času, ten omezuje naši schopnost věnovat se fyzické aktivitě, což má za následek snížení naší metabolické aktivity a zvýšení rizika přibírání na váze.

zdroj / Ensana

Program štíhlá linie 

A proto společnost Ensana, která je lídrem lázeňského zdravotnictví, do svého portfolia zařadila nadstandardní zdravotní pobytový program Štíhlá linie. Klientům nabízí maximálně individuální a personalizovaný přístup s péčí specializovaných lékařů a odborníků. Program je určen pro všechny, kteří se chtějí vydat na cestu za zdravím, osvojením zdravých návyků a vysněnou váhou. Intenzivní program, jehož přesné složení vychází ze vstupní lékařské a laboratorní diagnostiky přináší klientům kombinaci procedur z přírodních léčebných zdrojů s fyzickými aktivitami a rozsáhlým výživovým poradenstvím. Je chápán jako započetí cesty, které klientům přinese redukci váhy, lepší kvalitu spánku, zdraví a sebevědomí. Odborníci Ensana poskytují hostům během pobytu neustálou podporu i vedení, aby nejen dosáhli svého cíle a tím i zlepšili svůj zdravotní stav, ale aby si ho byli schopni udržet i nadále. 

Naši klienti jsou schopni zhubnout přibližně 1-2 cm v pase a shodit 1-2 kg tuku za týden,“ vysvětluje MUDr. Alena Korenčíková, primářka léčebných lázní Piešťany. Věříme, že kombinace odborného poradenství, individuálního přístupu a prostředí našeho krásného hotelu poskytne našim hostům optimální podmínky pro dosažení jejich cílů,“ doplňuje MUDr. Alena Korenčíková. Základní doporučená délka pobytu je minimálně 8 nocí, během kterých klienti načerpají potřebné informace a motivaci. Ideální je ale pobyt třítýdenní.

Péče o naše zdraví by měla být prioritou, i když se zdá, že času je málo. I drobné změny v životním stylu mohou mít velký pozitivní dopad na naše zdraví a pohodu, a snížit tak riziko přibírání na váze v dnešním hektickém tempu.

Program je nabízen 5* hotelu Thermia Palace ve slovenských Piešťanech. Jeho součástí je také neomezený vstup do krásných lázní Irma s termálním bazénem a výjimečným bahništěm. 

Více informací o speciálním programu Ensana Health Spa Hotels naleznete na:

ensanahotels.com
Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz