Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Čas tílek a triček je tu! Jak zatočit s povislou kůží na horních pažích, radí trenérka

Čas tílek a triček je tu! Jak zatočit s povislou kůží na horních pažích, radí trenérka

6.4.2024 - redakce Babinet.cz

Ať už máte jakoukoli postavu, v partiích paží se s přibývajícím věkem ukládá čím dál tím více tuku, kůže ochabuje a tvoří se dokonce celulitida. Nevzhledná „bingo wings“, jak se také povoleným pažním svalům někdy přezdívá, jsou jedním z prvních příznaků stárnutí kůže a často i nevzhledným doplňkem šatů na ramínka nebo triček bez rukávů.

„I když ženskému cvičení vévodí především posilování tzv. problémových partií, jako jsou zadek, stehna a břicho, jsou to většinou paže, které bývají nejčastěji opomíjené, ale zároveň také odhalené. Nejedná se však pouze o ženskou záležitost; i muže trápí nedostatečně pevné a vytvarované svaly. Proto je důležité na ně nezapomínat a pravidelným cvičením udržovat jejich pevné kontury,“ říká osobní trenérka Julie Wiederová.

ilustrační foto / Freepik

Příčin může být celá řada

Nadváha, hormonální problémy, stárnutí i genetické vlivy.Tyto faktory se společně podílejí na nadměrném ukládání tuku na některých místech těla a následném zvětšení daných partií. Pak může dojít také k poškození elastických vláken v kůži, což vede nejen ke vzniku strií, ale i k povolení kůže. Tento problém se nejčastěji objevuje nejen na vnitřních stranách paží, ale také v oblasti vnitřních stehen a pod hýžděmi.

Dopřejte vaší pokožce dostatek hydratace, posilujte a dbejte na zdravou stravu. A jak konkrétně na to?

  • Velmi efektivním cvikem je i spojení rukou za zády. Postavte se a nohy mírně rozkročte. Pravou ruku, která bude otočená dlaní k zádům, dejte za hlavu. Levou ruku veďte za zády spodem a snažte se alespoň konečky prstů dotknout pravé ruky. Cvik opakujte i na druhou stranu.
  • Skvělou volbou je i posilování s jednoručními činkami nebo s jinou zátěží, třeba s plastovými lahvemi s vodou. Pokrčte nohy mírně v kolenou, lehce se předkloňte a činky přitahujte k tělu. Při zvedání činek ohýbejte ruce pouze v loktech a záda udržujte stále rovná.
  • Zkuste každodenní masáž kartáčem s jemným přírodním vlasem bez krému. Kůže by ovšem nikdy neměla být suchá a popraskaná. Dostatečně ji promašťujte a snažte se zachovat její přirozené pH. Efekt nebývá okamžitě znatelný, ale už po dvou týdnech uvidíte, že kůže je vypnutější a hladší.
  • Pozornost věnujte i vašemu jídelníčku. Jezte hodně potravin bohatých na vitamíny a minerály, bílkoviny, zdravé tuky a sacharidy, které vám nezvednou hladinu cukru v krvi. Dostatek energie je totiž důležitý pro maximální výkon. Dopřejte si ryby, drůbeží maso, sýry, luštěniny, špenát, brokolici a oříšky. Dodržujte pitný režim.

Krásný oblouk ramen a dlouhé paže elegantního držení tvoří tu nejatraktivnější součást ženské siluety. V mužském podvědomí jsou tyto partie odjakživa zapsány jako znak ženskosti: „Moderní Evropan nezná téměř živého ženského těla, vidí pouze obličej a ruce, za slavnostních příležitostí paže a ramena. Proto jen o obličeji a rukou může si utvořiti samostatný úsudek,“ napsal v roce 1898 německý lékař dr. C. H. Stratz v knize Krása ženského těla: „Chceme-li objektivně posouditi  živou  ženskou krásu, musíme postupovati negativní cestou: vymýtiti vady. Pak shledáme, že krása se kryje s nejlepším zdravím.“

zdroj:  Julie Wiederová, osobní trenérka

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz