Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak sestavit kapsulový šatník nejen na podzim

Jak sestavit kapsulový šatník nejen na podzim

4.10.2023 - redakce Babinet.cz

Využijte chladnější podzimní dny k očistě svého šatníku a zajistěte, že v něm budete mít pouze oblečení, které skutečně nosíte, které vás bude bavit i za rok a které umíte kombinovat. Poradíme vám, jak na to. Není to totiž tak těžké, jak by se mohlo zdát. 

foto / Freepik

Co je to kapsulový šatník?

Pojem kapsulový šatník jste již možná slyšeli, jelikož se o něm v poslední době mluví snad všude. Především pak na internetu a sociálních sítích, kde je často spojován s pojmy jako udržitelnost a minimalismus

Kapsulový šatník v ideálním případě obsahuje co nejmenší počet kvalitního a dobře kombinovatelného oblečení, které k sobě vzájemně perfektně ladí. Sestavit podobný šatník však nemusí být tak snadné. Důležité je nenechat se odradit všemi rádoby striktními pravidly. Kapsulový šatník totiž rozhodně není pouze souhrn módních rad a předpisů. Ve skutečnosti totiž vůbec není důležité, zda ve své skříni budete mít deset, třicet nebo sto fashion kousků.

Jisté omezení je však samozřejmě namístě. Jestliže ale již nyní víte, že s jedněmi džíny si prostě nevystačíte, není hned potřeba kapsulový šatník odsuzovat. Variant, jak může vypadat, je celá řada. 

Jak docílit kapsulového šatníku?

Hned na začátek doporučujeme si sednout a na papír si sepsat své oblíbené oblečení a popřemýšlet nad tím, jaké věci skutečně využíváte. Ne jednou za rok, ale pravidelně. Samozřejmě, že občas máme ve skříni plesové šaty, jež oblečeme pouze dvakrát za sezonu, takové kousky ale nemáme na mysli. Často náš šatník tvoří oblečení, jako jsou svetry, mikiny a trička, které leží hluboko v komodách dlouhé měsíci a na sebe si je nikdy nevezmeme. Pro takové věci není v kapsulovém šatníku místo!

Vyhraďte si dostatek času a po sepsání seznamu svých must have kousků se pusťte do očisty šatníku. Ta by mělo probíhat ve stejném duchu jako nakupování. Vždy tedy myslete na to, aby každé rozhodnutí bylo uvědomělé, ne impulzivní. Veškeré oblečení a doplňky si v klidu projděte a postupně začněte třídit do tří kategorií – nechám si, ještě se rozmyslím a jde pryč

Zůstalo po očistě v šatníku pouze oblečení, které opravdu nosíte? Paráda! Možná jste v tento okamžik najednou zjistili, že vám nějaké základní oblečení chybí. Zpravidla míváme různé topy, ale ani jedno basic bílé tričko. Než se ale vydáte na nákupy, dejte si chvíli čas. Třeba totiž zjistíte, že si vystačíte i s kousky, které již doma máte. A to je právě hlavní myšlenka kapsulového šatníku. Ne vše vyházet a pořídit si jen základní kousky v neutrálních barvách a nenosit nic jiného. Ale naopak si umět poradit i s tím, co už ve skříni máte. 

Pokud budete kupovat nové oblečení, ještě v kabince zkuste vymyslet alespoň tři outfity, které pomocí něho vytvoříte s kousky, jež máte doma

Oblečení do podzimního šatníku

Možná vás ani nenapadlo, že právě tyto kousky ležící ve vaší skříni jsou pro podzim jako stvořené. Jestliže si ale chcete udělat radost, nezdráhejte si něco nového na podzim 2023 pořídit. Kapsulový šatník je inspirací, nepředstavuje zákaz kupování nových kousků. 

Konkrétně se jedná o širší džíny, bílé tenisky s rovnou podrážkou, oversized sako, rolák z jemného úpletu, midi denim sukně, bílou mikinu s kapucí, trenčkot, bílou košili a menší kabelku do ruky. Všechny tyto kousky totiž unosíte i během v průběhu roku a trendy budou i za řadu let. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://primainspirace.cz/2023/10/02/tipy-na-podzimni-outfity-s-kapsulovym-satnikem/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz