Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak vybrat šaty do tanečních? Jiné se hodí pro běžné lekce a na prodlouženou

Jak vybrat šaty do tanečních? Jiné se hodí pro běžné lekce a na prodlouženou

25.9.2023 - redakce Babinet.cz

Taneční kurzy právě začínají, a tak možná i vy řešíte, jaké šaty budou pro tuto událost nejvhodnější. Je totiž pravda, že s jedněmi šaty si dívky v tanečních nevystačí. Jaké modely jsou ideální pro běžné taneční hodiny a jaké na tzv. prodlouženou?

foto / Freepik

Střih a délka šatů na běžné taneční lekce

Během tanečních hodin doporučujeme obléct kratší šaty jednoduchého střihu. Šaty na zem nejsou v tomto případě žádoucí. Ideální jsou šaty s délkou ke kolenům / pod kolena s volnější sukní. Zcela se vyvarujte nejrůznějším pouzdrovým a jinak upnutým šatům, které vás budou omezovat v pohybu. Nejraději dívky a ženy nosí do tanečních šaty střih do tvaru A, které jsou díky rozšířené sukni maximálně pohodlné, a tak se v nich skutečně dobře tancuje. 

Vyhnout byste se také měla příliš hlubokým a vulgárně vypadajícím výstřihům. Nejpraktičtější nemusí být ani šaty bez ramínek, jelikož by vám mohly při tanci padat. 

Pozor si dejte na dlouhé rukávy, extra vrstvené šaty a teplé materiály. Při tanci se snadno zapotíte, tak ať vám není zbytečné horko. 

Jelikož jsou taneční jistou společenskou událostí, měla byste mít vždy silonky tělové barvy

TIP: Jak správně vybrat tělové silonky?

Barva šatů do tanečních: Jakou zvolit? 

K dostání je mnoho okouzlujících, vzorovaných šatů. Pro společenské taneční lekce však raději výrazné motivy jako velké puntíky, kostičky, květiny nebo pruhy vynechte. Decentní květinový vzor určitě nevadí. 

Volba konkrétního odstínu je na vás. Mělo by se jednat o jednobarevné šaty, které budou v základních odstínech. Syté a zářivé barvy šatů si schovejte pro jinou příležitost. 

Výběr šatů na prodlouženou

Na prodlouženou můžete obléct slavnostnější šaty dlouhého střihu nebo velké večerní šaty. Pouze si dejte pozor na délku. Dlouhé šaty či sukni zkoušejte ve své taneční obuvi, v níž budete tančit. A to především kvůli výšce podpatku, abyste si během tance na šaty nešlapala. Snadno by tam mohlo dojít k poničení šatů. 

Vždy volte šaty bez vlečky. Ačkoliv vlečka vypadá skvěle, na prodlouženou se nehodí a nepatří sem, jelikož je při tanci maximálně nepraktická. 

 

napsala Dana Klemnetová

Zdroj: poshme.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>