Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Kamarádku před nedávnem opustil manžel a ona teď svádí toho mého, svěřuje se Zdenka

Kamarádku před nedávnem opustil manžel a ona teď svádí toho mého, svěřuje se Zdenka

21.9.2023 - redakce Babinet.cz

S mou nejlepší kamarádkou se známe přes dobrých dvacet let. Když jsem se tehdy jako mladá holka přestěhovala z vesnice sem, do menšího města, nikoho jsem tu neznala. Začala jsem proto tehdy chodit pravidelně cvičit mezi ženy do jedné školní tělocvičny a tam jsme se poznaly. Hned jsme si padly do noty a naše kamarádství trvá už nekonečně dlouho. Po tom, co moje kamarádka udělala, se ale vše změnilo a zdá se, že našemu přátelství je definitivní konec.

ilustrační foto / Freepik

Moje přítelkyně byla vdaná už tehdy, když jsme se poznaly. Manželství však trvalo jen chviličku, protože její tehdejší manžel byl alkoholik, hrubián, násilník a gambler. Když potřebovala, vždy jsem tu byla pro ni a pomáhala jsem jí, jak se dalo. Po nějakém čase se vdala znovu. Takový nápad jsem se jí všemožně snažila rozmluvit, protože muž, kterého si hodlala vzít, byl velmi podobný jejímu předešlému násilnickému manželovi. Nedala si říct, vdala se a po několika málo letech, bum. Další rozvod. Až o pár let později potkala muže, který byl jiný než ti předchozí. Štěstí jsem jí upřímně přála a radovala jsem se s ní.

Jak už to tak ale často bývá, většinou chceme to, co nemáme. V případě mé kamarádky jde konkrétně o to, že se jí před dvěma lety začal její muž zajídat. Přestala být spokojená a neustále měla nějaké výhrady. Štvalo ji víc a víc, že je tak hodný, až moc spolehlivý, až moc ušlápnutý a mnoho dalšího. Měla jsem z ní pocit, že se jí začalo stýskat po těch předchozích gaunerech, kteří jako muži nestáli za nic, ale asi se s nimi nenudila. Nenapadlo ji pochopitelně nic lepšího, než svého muže začít podvádět. Stokrát jsme u vína probíraly, ať se vzpamatuje a dospěje. Ne. Připadala si žádaná a v nevěrách pokračovala dál.

Je tomu zhruba půl roku, kdy jejímu muži došla trpělivost a opustil ji. Upřímně řečeno, vůbec jsem se mu nedivila. Vzhledem k tomu, že nemají děti, měli odloučení jednoduché. Zatím nedošlo k rozvodu, ale již spolu nežijí. Byť jsem na situaci měla svůj názor a její chování, které bylo příčinou rozchodu, jsem neschvalovala, zase jsem tady byla pro ni. Situace však nabrala naprosto nečekaný spád a já mám často chuť vyškrábat jí oči.

Už dříve jsem si všimla, že moje kamarádka chová velkou náklonnost k mému manželovi. Nebrala jsem to jako něco negativního, naopak. Byla jsem ráda, že si rozumí a nemusím poslouchat ty klasické výtky o tom, že mám takovou a makovou kamarádku, jak ženy doma od svých protějšků často poslouchají. Na jejich přátelském vztahu nebylo nic nevhodného. Až do teď. Když zůstala sama a její milenci se na ni vykašlali, začala se vtírat do přízně mého muže. V jednom kuse od něj potřebovala opravovat auto. Jelikož je můj muž automechanik, nebylo by na tom nic divného. V servisu však byla stále častěji a častěji. Ze známosti dokonce i ve večerních hodinách mimo běžnou otevírací dobu. Už to se mi nelíbilo.

Ptala jsem se svého muže, zda mu její chování nepřijde podezřelé. Manžel mi tvrdil, že ne. Jednoho dne však sám přišel s tím, že na té podezřelosti zřejmě něco bude. Kdykoliv je dotyčná v servisu, laškovně se mého manžela dotýká a okatě koketuje. Proběhlo i pozvání na kávu. Takto mi to manžel tlumočil. Já v něj mám absolutní důvěru, ale v souvislosti s ní jsem začala vidět rudě.

Jednoduše jsem ji tedy pozvala na víno a při té příležitosti ji s tím, co vím, konfrontovala. Dočkala jsem se toho, že přeháním a nafukuju něco, co tak ve skutečnosti vůbec nebylo. Neměla jsem z toho ani trochu dobrý pocit. Různě se vykrucovala, že přece vím, jak těžkým obdobím prochází a že je asi holt trochu více přecitlivělá a možná se chovala více přátelsky než jindy. Už to mě ranilo, ale nezmohla jsem se na nic víc než na přikývnutí. Doteď toho pořádně lituji.

Od té doby jsme se neviděly a na zprávy ji neodpovídám. Už se mi přes sms stihla pochlubit, že má opět nový objev. Mě to ale přestalo úplně zajímat a kamarádka se mi hnusí. Na novém objevu je však dobré alespoň to, že autoservis mého manžela teď objíždí obloukem. Jak dlouho jí to vydrží,však netroufám odhadovat a čekám, že jsme tohle svádění mého muže neřešily naposledy.

Zdenka, 45 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Jména osob byla na její žádost pozměněna. korektura textu Bára Klímová. Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>