Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Které jarní boty opticky zeštíhlí a prodlouží nohy? Tohle jsou 3 ověřené triky

Které jarní boty opticky zeštíhlí a prodlouží nohy? Tohle jsou 3 ověřené triky

19.4.2023 - redakce Babinet.cz

Zatímco postavu lze formovat cvičením, s naší výškou, která nám byla dána, nic neuděláme. Jestliže jste tedy i vy menšího vzrůstu, rozhodně ale nemusíte propadat panice. Existuje totiž několik rafinovaných triků, které vaše nohy opticky krásné prodlouží. Aneb na jaké jarní boty byte se měla zaměřit, abyste působila vyšší?

 

foto / Freepik

Podpatky jsou naprostý základ

Bez podpatků se neobejde žádná žena. A obzvlášť pak ta menšího vzrůstu. Právě podpatky totiž dokáží naše nohy opticky prodloužit úplně nejlépe. 

Ženy s kratšíma a štíhlejšíma nohama by měly ideálně sáhnout po lodičkách na hrubším podpatku. Ty totiž naprosto perfektně vyrovnají jejich proporce a zároveň budou maximálně pohodlné. 

Skvělou volbou budou zejména lodičky se špičatou přední částí, které opticky prodlouží a zeštíhlí nohy vůbec nejlépe. Stejně tak krásně prodlouží nohy i lodičky na vysokém jehlovém podpatku, ale v tu chvíli je třeba myslet na to, že takové boty zřejmě nebudou úplně pohodlné na celodenní nošení. Ideální proto bude, pokud váš letošní jarní botník doplní alespoň jedny světlejší lodičky do špičky se středně vysokým podpatkem

Nezapomínejte na vhodnou barvu

Značný vliv má na optické prodloužení nohou také vhodně zvolený odstín bot

Pro dámy, které se nemohou chlubit nohama až do nebe, budou skvělé hlavně jarní boty v odstínu nude. Právě tato neutrální barva totiž hezky splyne s vaší pokožkou. Nude boty do špičky jsou tedy sázkou na jistotu. 

Co se týče barvy, tak při výběru lodiček nezapomínejte také na to, že podpatek by vždy měl mít stejný odstín jako samotné boty. V opačném případě byste totiž jen zbytečně zdůraznila disproporce. 

Pozor na kulatou špičku

Zároveň také existuje několik typů bot, na které by si měly ženy menšího vzrůstu dát určitě pozor. 

Skutečně nevhodné jsou ploché boty s kulatou špičkou. Snad žádná bota nedokáže podtrhnout vaše kratší nohy jako balerínky se zaoblenou přední částí. Jestliže se pro ploché boty přeci jen rozhodnete, ideálně sáhněte po jarních polobotkách či sandálech do špičky s nízkým podpatkem. Opět samozřejmě upřednostněte ty ve světlejší barvě. O černé se sice říká, že je nejuniverzálnější barvou, ale v kombinace se světlou pokožkou působí zbytečně tvrdě. 

Chybou ale budou i tolik oblíbené kotníkové tenisky či sandály římanky se zavazováním kolem kotníku. Kotníky by v případě, že nemáte nohy jako topmodelka Adriana Sklenaříková, měly raději zůstat odhalené. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.elle.cz/moda/doplnky/boty-ktere-prodluzuji-zestihluji-nohy 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Bělousek
19.4.2023 10:59

Zrovna se chystám si koupit nové boty. Děkuji za dobré tipy a triky :-)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz