Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Proměnliví Raci a neúnavnost Střelců. Lenost podle znamení zvěrokruhu

Proměnliví Raci a neúnavnost Střelců. Lenost podle znamení zvěrokruhu

30.3.2023 - redakce Babinet.cz

Na první pohled se zdá, že lenošení má každý tak trochu v krvi. Všichni se občas rádi oddáme sladkému nicnedělání a jen tak si lenivě existujeme. Najdeme ale i výjimky, které se lenošení vyhýbají obloukem. Typickým příkladem je Střelec. Toho byste pravděpodobně museli svázat, aby se na chvíli zastavil. A jak jsou na tom s leností ostatní znamení zvěrokruhu?

foto / Freepik

Beran

Berani si umí rozumně rozložit energii. Před větším výkonem či náročnějším obdobím si dávají relax a mobilizují síly. Po tuto dobu jsou leniví hodně a vůbec jim to nevadí. Dokonce si svou lenost umí pěkně užít.

Býk

Býk jede na sto procent. Nepolevuje, nezastavuje a pořád je v poklusu. Pak ale přijde doba, kdy lehce vyhoří a netouží po ničem jiném, než si dát nohy nahoru. Naordinuje si odstup od všeho toho shonu. Když Býk lenoší, nechce být rušen.

Blíženci

Blíženci jsou dříči a pořád by nejraději byli v zápřahu. Když nejsou na zahradě, jsou v práci. Když nejsou v práci, kmitají v domácnosti. Když nezvelebují domácnost, vymýšlejí zase něco nového někde jinde. Blíženec na lenost nemá náturu.

Rak

Rozpolcení Raci. Týden je vidíte jen jako rozmazanou šmouhu v běhu. Mají energie na rozdávání. Vymýšlí novinky, jsou kreativní a výkonní. Pak se den sejde se dnem a bum. Lenost, tendence zahálet, nechuť a neochota se jen pohnout.

Lev

Lev je úžasný tahoun a požitkář. Když je potřeba, překoná i tu největší momentální lenost a vydoluje ze sebe zbytek energie. To ale jen tehdy, když vidí, že to ostatní potřebují. Když okolnosti dovolí, Lev nehne ani prstem a je spokojeným lenochem.

 

 

Panna

Panna je velmi rozjímavá bytost. Často ji najdete v přírodě nebo u knížek. Jedinci v Panně určitě nepatří k lenochům a lenoškám, ale mají své tempo. Panny se nikam neženou a vnímají krásu okamžiku. A to umí málokdo.

Váhy

Váhy jsou jedno z nejlínějších znamení. Co se jim ale musí nechat, nikoho s tím neobtěžují. Jsou velmi spolehlivé, a co slíbí, to splní. Ale? Pokud nemusí, místečko u televize to jistí. Aktivitám rodiny se umí přizpůsobit, ale nicnedělání by si nechaly líbit častěji.

Štír

Štíři jedou ve vlnách. Jednou nastaví takový rytmus, že jim absolutně nikdo není schopen stíhat a okolí nemá šanci vydržet s dechem. Pak se všechno otočí a Štíra musíte prosit téměř na kolenou, aby se trošku hnul.

Střelec

Střelec neví, co je to lenost. Nezná takové slovo a zbláznil by se, kdyby jej chtěl někdo omezit v pohybu. Střelec je jako žralok. Ten také plave, i když odpočívá. Totéž je Střelec. Jediný atraktivní odpočinek je pro Střelce odpočinek aktivní.

Kozoroh

Kozoroh by rád lenošil, ale nemá na to absolutně kapacity. Při svém pracovním i životním vytížení si to zkrátka nemůže dovolit. Když už se jednou za rok zapomene a dovolí si extra porci lenosti, za deset minut má výčitky a už si přehrává v hlavě, jak bude ve skluzu.

Vodnář

Pro Vodnáře jsou největším problémem rána. Než se dostanou z postele, stojí je to hodně přemáhání. U čištění zubů ještě napůl spí a zdá se, že jejich den bude nekonečný. Pak je ale zaplaví příval energie a jedou až do večera na plný plyn.

Ryby

Ryby, stejně jako Panny, najdeme nejčastěji v přírodě. Baterky chodí dobíjet do lesů a energii vyšlápnou naproti prostřednictvím dlouhých procházek. Rybě se může sebevíc nechtít, ale to ji v ničem nezastaví. Umí se hodně překonávat.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://astrologyanswers.com/article/laziest-zodiac-signs/

https://myastrosecrets.com/the-laziest-zodiac-signs/

https://www.msn.com/en-us/lifestyle/horoscope/the-zodiac-signs-ranked-from-least-to-most-lazy/ss-BB14OCKF

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz