Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Díky barevnému kontrastu květin může váš interiér působit prostorněji

Díky barevnému kontrastu květin může váš interiér působit prostorněji

18.1.2023 - redakce Babinet.cz

Urbanizace omezuje existující životní prostor. Důležitým předpokladem pro vytvoření domova je proto multifunkčnost a pocit prostoru. Věděli jste, že díky květinám může váš interiér působit prostorněji?

foto /se svolením iBulb

Vrstvení

Vzhledem k nedostatku prostoru, který vede k tomu, že domy jsou stále menší, vzniká velká potřeba využívat více možností téhož prostoru. V domácnostech se tak vytváří vrstvení. Květiny jsou skvělé v tom, že díky nim interiér nepůsobí tak stísněně.

Pocit prostoru

Chcete-li vrstvení ještě vylepšit, můžete na stěnách a nástěnných či podlahových dekoračních prvcích vytvořit vzájemně se prolínající plochy. Interiér díky tomuto hravému efektu působí prostorněji. Cibulové květiny a předpěstované cibuloviny tento zážitek ještě umocní, pokud je využijete na místech, kde byste je nečekali.

Barevný kontrast

Pokud chcete zvýšit prostorový efekt, je důležité použít správné barvy. Účinné jsou výrazné barevné kontrasty, například světlé a tmavé, teplé a studené a pestré a šedé. Jako by se jedna barevná kombinace přibližovala k vám a jiná se vzdalovala. Vyzkoušejte si to sami.

foto /se svolením iBulb

Dynamika

Nebojte se pohrát si s barevnými kontrasty. Zkuste zkombinovat světle růžové tulipány a teplé oranžové amarylky se zářivě žlutými hyacinty a sytě modrými modřenci. Uvidíte, že jednotvárná, strohá atmosféra zmizí a naopak získáte pocit dynamičnosti a prostoru.

 

Zdroj: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz