Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Přichází astrologické znamení Kozoroha, jež hledá řešení a bojuje proti strachu

Přichází astrologické znamení Kozoroha, jež hledá řešení a bojuje proti strachu

18.12.2022 - redakce Babinet.cz

22. prosince vstupujeme do desátého znamení zvěrokruhu, kterým je Kozoroh, latinsky Capricorn. V dávných dobách některé národy považovaly toto znamení za jedno z nejvýznamnějších. Jedním z důvodů je skutečnost, že bod zimního slunovratu byl pokládán za nejdůležitější gravitační bod oběžné dráhy Slunce. V hindské astrologii se nazývá Makarar.

foto / Pixabay

Znamení Kozoroha byla v mytologii starověku přiřazena ,,kozoryba“, zvíře, které má hlavu, přední končetiny a trup kozy a k tomu rybí ocas. Není tedy divu, že někdy se Kozoroh zobrazoval také jako delfín neboli ,,mořská koza“.

Kozoroh je zemské znamení, jemuž vládne planeta Saturn a prvek Země. Znamení střídavě uplatňuje svůj vliv nad zeměmi, jako je Indie, Litva, Mexiko, Bulharsko, německé státy Hesensko a Sasko. Vládne také nad městy Brusel, Oxford a Port Island.

Tarotová karta pro znamení Kozoroha je Ďábel. Tato tarotová karta symbolizuje situaci, ve které se člověk cítí zotročen nebo v pasti. Jedná se o problém, který má řešení, ale člověk ho zatím nevidí. Musí přijmout zodpovědnost, zbavit se všeho nepotřebného a postavit se svému strachu.

U Kozorohů musíme rozlišovat dva druhy. Jedna část, jako domácí zvíře, je omezena ve své svobodě a přivázána ke kůlu a druhá část je pak jako divoká horská koza, jež skáče volně z vrcholu na vrchol. Ta první se namáhá, aby za snahu byla odměněna postavením podřadné odpovědnosti, druhá to dotáhne například až na multimilionáře.

Kozorozi na počátku života potřebují povzbuzení, aby nabyli sebedůvěry a také aby utužili své rozumové a duševní vlastnosti. Toto znamení projevuje silný zájem o sebe sama. Kozorozi jsou totiž zvyklí spoléhat sami na sebe. Strach z budoucnosti v nich často probouzí šetrnost, ale na druhou stranu se dokážou podělit s ostatními, a to často i velmi velkoryse. Kozorozi bývají pohlední lidé a čím jsou starší, tím bývají zajímavější. Také velmi silně touží po úspěchu - a tím mohou u ostatních vyvolat závist. V podnikání jsou velmi dobrými manažery, účetními či ekonomy. Úspěšnými bývají též jako učitelé či právníci a mají rovněž i literární talent.

Kozorožci mají všechny kladné a záporné vlastnosti prvku Voda, mají schopnost léčit i jasnovideckou sílu, ale také sklony ke klamání a nekalému způsobu jednání. Jako partner se ke Kozorohům hodí zejména Panna a Býk. V milostném životě je to pak i Beran. Tato znamení totiž významně vyvažují Kozorohovy proměnlivé vlastnosti. A jak si Kozoroha můžete získat? Je to především dochvilností, ochotou plnit své sliby a připraveností na případná jednání s ním. Rovněž na něj není dobré příliš pospíchat.

Tak jako všechna znamení, mají i Kozorozi své oblíbené barvy, vůně a kameny. Mezi barvami vhodnými pro toto znamení jsou indigově modrá, černá a hnědá. Kameny pro kozoroha jsou turmalín, křišťál, záhněda, černá perla, onyx, obsidián, fluorit či safír. Mezi jejich oblíbené vůně pak patří například egyptský jasmín, pižmo či galbanum a esenciální olej hřebíčku.

Mezi známé osobnosti narozené v Kozorohu patří kupříkladu Mel Gibson, Stephen Hawking, Isaac Newton, Marlene Dietrich, Elvis Presley, E. A. Poe. Z našich známých osobností vzpomeňme pak například na Miladu Horákovou, Karla Čapka nebo Jiřího Sováka.

napsal Petr Matura

Zdroje: Griffon:Předpovídání budoucnosti, Astrologie-ilustrovaný průvodce, Campion: Praktická astrologie

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz