Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Tělové silonky jako věčné téma: Jsou přípustné a jak je případně nosit?

Tělové silonky jako věčné téma: Jsou přípustné a jak je případně nosit?

27.11.2022 - redakce Babinet.cz

Na přehlídkových molech ani na titulních stránkách módních časopisů je neuvidíte. Řeč je o tělových silonkách, po kterých během chladných dnů však stále sahá mnoho žen. Jsou ještě vůbec přípustné a jak je případně správně nosit, abyste se nedopouštěla společenského faux pas? 


foto / Pexels

Tělové silonky: Ano, nebo ne? 

Jedni je milují a druzí nesnášejí. Také jsou tělové silonky. Jak to s nimi tedy je? Je lepší je ze své skříně definitivně vyřadit, nebo je lze občas obléct? Je pravdou, že pokud se podíváme na světové hvězdy, tělové silonky na nich prakticky neuvidíme. Pokud už například modelky po silonkách sáhnou, tak výhradně po černých, krajkových či vzorovaných, které jsou naopak čím dál více v oblibě. 

Důvodem, proč jsou často tělové silonky tolik kritizované, může být především skutečnost, že je spousta žen neumí správně nosit. Volí nevhodný odstín a špatnou tloušťku silonek, které pak na nohách působí dosti nelichotivě. 

Špatný odstín silonek

Názory na silonky se liší nejen mezi širokou veřejností, ale i mezi odporníky. Na jednom se však zaručeně shodují. Tělové silonky jednoznačně patří na všechny byznys a společenské akce. Není vhodné, aby dáma přišla na schůzku či jakoukoliv jinou podobnou událost v kratších šatech či kostýmku a neměla na sobě tělové silonky. Nutné naopak nejsou pod dlouhé večerní šaty, které vaše nohy nikterak neodhalují. Jinak jsou ale pro společné události nezbytné stejně jako pro ty pracovní. Při běžném nošení je to však s nimi lehce komplikované.

Největší problém představuje špatný výběr odstínu silonek. Tmavší nebo naopak světlejší silonky skutečně nevypadají dobře, a obzvláště pak ty, které se hodně lesknou. Chybně zvolený odstín tělových silonek s vysokým leskem je vskutku nevhodný. Nejen, že vám lesklé silonky opticky přidávají kila, působí na nohách tak nějak podivně, ale navíc vás vlastně ani moc nezahřejí. Tlusté a nekvalitní tělové silonky ze své skříně proto raději opravdu vyhoďte. 

Muži mají jasno

Jedním z důvodů, proč chtějí ženy chodit hezky oblékané, je ten, že se chtějí líbit mužům. Ti však mají na silonky jasný názor. Smyslně podle nich působí jen ty lehce průsvitné v černé barvě. Tlusté černé punčocháče ani podivně zbarvené lesklé tělové silonky se mužům většinou moc nelíbí. 

Vhodný výběr tělových silonek

Byla by ovšem škoda, aby ženy přestaly nosit sukně a šaty během chladnějších dnů jenom proto, že není přípustné chodit v takovou dobu s holýma nohama. Chcete-li tedy i vy obléct tělové silonky, ideálně se v obchodě poraďte, jaké jsou pro vaši barvu pokožky vhodné. Dávejte výhradně přednost vysoce kvalitním tenčím silonkám bez lesku. Ty se pak nemusíte bát obléct do práce, na firemní večírek, pracovní schůzku, rande i třeba procházku městem. Starým, tlustým a lesklým tělovým silonkám ale již vážně odzvonilo. 

napsala Dana Klementová

 

Zdroj:

https://magickyzenska.cz/telove-silonky-do-kose/

https://www.prozeny.cz/clanek/telove-silonky-se-nosi-tvrdi-odbornici-ale-umite-to-54052 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

christiana66
28.11.2022 22:11

Je pravda, že já už také tělové silonky moc nenosím, to si radši neobléknu žádné. Lesklé silonky jsou opravdu už honě out, když je vidím na nějaké ženě, tak se trochu zděsím:) Když se mi k outfitu nehodí černé punčocháče nebo punčochy, vezmu si děrované v tělové barvě a ty vypadají celkem dobře, jen se nedají nosit v zimě.)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz