Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Nejoblíbenější styly bydlení: přineste do vašeho domu řád a útulnost

Nejoblíbenější styly bydlení: přineste do vašeho domu řád a útulnost

29.3.2022 - redakce Babinet.cz

Nevíte, jakým směrem se vydat při zařizování vašeho obydlí? Nemusíte jít cestou intuice, která vás má tendenci zavést tam, kam vlastně jít nechcete nebo nepotřebujete. Přineste do svého domu útulnost a řád tím, že se rozhodnete pro některý z oblíbených stylů bydlení. Víte, jaké se řadí k těm nejpopulárnějším a co je definuje?


Foto: Dovido.cz

Skandinávský styl: inspirujte se severními zeměmi

Mezi hity na poli bydlení bychom našli skandinávský styl, který je inspirací severních zemí. Je spojením jednoduchosti, neutrality oživenou jemnými odstíny a neuvěřitelného světla, které opticky zvětšuje interiér. Právě na zmiňovaný popis pamatujte v případě, že se rozhodnete svůj dům či byt zařídit přesně takto.

Světlé barvy, přírodní materiály, krémové nebo mentolové odstíny a spousta kožešin. Světlo, kterého je dosti jak v ložnici, tak v obývacím pokoji i koupelně. Vytvoření útulné atmosféry za pomoci pokojových rostlin, kterých nikdy není v domácnosti dost. Jejich úkolem je ostatně nejen estetičnost, ale i čištění vzduchu (ano, většina pokojovek opravdu jako čistička vzduchu funguje).


Foto: Unsplash.com

Boho styl: příroda v domě

V posledních letech se zájem zvýšil i o takzvaný boho styl, který se však nepřenáší jenom do světa bydlení, ale také do módního průmyslu. Zůstaňme však na interiérovém poli a prozraďme si, co to boho styl vlastně je.

Definovat ho můžeme jako éru hippies - sází se na přírodní materiály, květinový vzor, pastelové barvy, makramé na zdech a rozmanité odstíny barev. Z nábytku volíme vždycky pohodlnost, a to jak pohodlné pohovky, tak i křesla a postele. Lapače snů sídlí prakticky všude.

Industriální styl: bydlete v moderní tovární hale

Tedy, nadneseně řečeno. Pakliže si svou domácnost zařídíte v industriálním stylu, nebudete se samozřejmě cítit jako v hale, ale i takto zařízený interiér může být útulnost sama. Betonové stěny, neomítnuté cihly, kámen, kov, dřevo a obraz na plátně - to vše se v industriálním stylu setkává a dohromady vzniká cosi fantastického, co bude sklízet obdiv.

Pokud by vám interiér přece jenom přišel stále ještě poněkud neútulný a potřebovali byste mu vdechnout život, pohovku můžete doplnit o jemné textilie, podlahy zase o kusové koberce.


Foto: Unsplash.com

Minimalismus: když milujete jednoduchost

Minimum dekorací i nábytku - prostě jednoduchost se vším všudy. Přesně tak lze popsat minimalismus, který sází na střídmé použití barev i maximální pořádek. I když se minimalismus nejlépe vyjímá v domácnosti větší, ani v menších příbytcích nebude špatný. Je důležité však vsadit na vzdušnost čili se držte se zařizováním příbytku opravdu zkrátka.

Jak už bylo zmíněno, sází se na minimum nábytku a minimum dekorací. Ubrusy nebo koberce jsou nadbytečnost sama, nesázejte na ně.

Provensálský styl: inspirujte se Francií

Milujete francouzské končiny? Nekončící vinice, croissanty k snídani, a především jejich styl, který se protkává jak do světa módy, tak do světa bydlení? Provensálský styl, který se inspiruje právě touto zemí je tím pádem pro vás jako dělaný. Co ho definuje?

Tento oblíbený styl bydlení milují především ženy. Je takovým romantickým vyobrazením jejich duše. Úkolem je především dosáhnout hřejivé atmosféry a svěžesti. I proto se sází na dřevěnou podlahu, především bílou barvu a rustikální, patinový nábytek. Ten může mít i kovové prvky. Kolem dokola se pak umísťuje vitrína nebo masivní komoda či velké, leč maximálně pohodlné křeslo.

Foto: Dovido.cz

Další oblíbené styly bydlení:

  • Eko styl (když je životní prostředí na prvním místě)
  • Moderna (kde funkčnost hraje prim)
  • Retro styl (skloubení toho nejlepšího z 50. a 70. let)
  • Venkovský styl (typická Anglie u vás doma)
  • Vintage styl (romantika z 50. a 60. let)

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz