Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Dovolená na vlastní zahradě. Barevná květinová výzdoba a relaxační koutek

Dovolená na vlastní zahradě. Barevná květinová výzdoba a relaxační koutek

16.3.2022 - redakce Babinet.cz

V současné době jsou v módě slavnostní a veselé zahrady. Proč tomu tak je a jak si můžete vytvořit příjemný dovolenkový pocit na své vlastní zahradě?

 

fotografie: se svolením iBulb

Navazování kontaktů

Pandemie způsobila, že se lidé od sebe vzdálili, a proto roste potřeba navazovat kontakty s ostatními lidmi. Nejvyšší prioritou se staly oslavy spojené s uvolněnou a bezstarostnou atmosférou. Tento trend je jasně patrný na zahradách. Venkovní prostor je veselý a barevný, jako by každý den byl svátkem na vlastní zahradě.

Květinová krása

Zahrada je ideálním místem pro zábavu a oddych, nejlépe ve společnosti dalších lidí. Barevná květinová výzdoba může působit veselým dojmem. Skoro by se dalo říct, že s takovou prázdninovou atmosférou na zahradě už není třeba jezdit na dovolenou.

Vaše oblíbené místo

Pokud chcete na své zahradě navodit prázdninovou atmosféru, vytvořte si své oblíbené místo s barevnými obrubami a veselými zahrádkami, kde si můžete natrhat květiny a které navodí příjemnou atmosféru. S různými druhy letních cibulovin si snadno vytvoříte hravou květinovou louku. Není nutné hrabat, protože určitá míra naturalizace má své kouzlo.

Letní cibuloviny

Letní cibuloviny, jako jsou jiřiny, lilie, gladioly a kaly, použijte na květinové obruby. Zvolte veselé a výrazné pastelové odstíny prokládané světlejšími akcenty. Nezapomeňte si zahradu vyzdobit letními slunečníky, houpacími sítěmi a dalšími svátečními doplňky. Užijte si to!

 

zdroj: kvetinovecibulky.info

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz