Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zimní čas oživte pomocí rychlených cibulek, které dají vaší domácnosti okamžité barevné oživení

Zimní čas oživte pomocí rychlených cibulek, které dají vaší domácnosti okamžité barevné oživení

20.1.2022 - redakce Babinet.cz

Chytli jste jarní horečku? Chcete svůj domov oživit trochou barvy? Tak sáhněte po rychlených cibulovinách, se kterými si můžete doma v mžiku vyčarovat jaro!

fotografie: se svolením iBulb

Jaro

Rychlené cibuloviny vnesou do vašeho domova tolik potřebnou jarní atmosféru. Navíc se snadno pěstují, takže se nemusíte starat o to, zda vykvetou, a sálá z nich úžasná energie. Vezměte si tyto krásky domů na oslavu jara. Zaručeně vám zlepší náladu.

Kvetoucí podívaná

Rychlené cibuloviny obvykle mají jednu nebo více květinových cibulek zasazených do květináče. Aby mohly správně růst a kvést, potřebují cibulky nejprve chladné období. Pěstitelé sází cibuloviny do květináčů a napodobují zimní podmínky v chladírně. Díky tomu si můžete hned užít podívanou, kterou představuje jejich růst a kvetení.

fotografie: se svolením iBulb

Odrůdy rostlin

Jako rychlené cibuloviny se nejčastěji používají hyacinty (Hyacinthus), tulipány (Tulipa), narcisy (Narcissus) a modřence (Muscari). Najdete mezi nimi ale i jiné pestrobarevné druhy, například řebčíky (Fritillaria) a zakrslé kosatce (Iris reticulata). Výběr je jen na vás!

Péče

Vyberte si jednu odrůdu nebo zkombinujte několik různých rychlených cibulovin pro ještě veselejší výsledky. Pěkný květináč, košík nebo pytlík vše hezky doladí. Cibulky pravidelně zalévejte, aby květina dobře rostla. Ale všeho s mírou, příliš mnoho vody může zapříčinit uhnívání cibulky. Výživa není nutná, protože cibulka již všechny potřebné živiny obsahuje.

fotografie: se svolením iBulb

zdroj: redakce, ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz