Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Dřevěný motýlek: Stylový doplněk pro moderního gentlemana

Dřevěný motýlek: Stylový doplněk pro moderního gentlemana

15.11.2021 - redakce Babinet.cz

Vypadají originálně, dodají šmrnc a dokáží během vteřiny udělat z každého muže elegantního gentlemana. Řeč je o dřevěných motýlech, které lze poslední roky považovat za naprostý módní hit. Pánové, máte ho ve svém šatníku i vy?

fotografie: Pexels

Dřevěný motýlek pro moderního gentlemana

Pánský společenský motýlek vyrobený ze dřeva se stal velkým módním hitem již před časem a je velice populární i dnes. To je také důvod, proč tento doplněk v současnosti nevyhledávají pouze mladí chlapci, ale také i muži v nejlepších letech. Důvodů, proč by si muži měli tento netradiční doplněk pořídit, je hned několik. 

Dřevěný motýlek může rovněž skvěle posloužit jako originální dárek k promoci, k ukončení školního roku, k narozeninám, k povýšení nebo právě k blížícím se Vánocům. Dámy, pokud tedy náhodou stále váháte, co letos pořídit svému partnerovi, bratrovi či kamarádovi k Vánocům, máme pro vás skvělý tip. 

Dřevěný motýlek: Z jakého dřeva je vyrobený?

Stejně tak, jako je tomu i u všech jiných produktů, tak i u dřevěných motýlků musí být základem vysoce kvalitní materiál

Aby se s motýlkem během jeho výroby co možná nejlépe pracovalo a následně s ním nebyly žádné problémy, musí být použito dřevo tvarově stálé a vysoce odolné. Dřevo musí být také maximálně “čisté a dokonalé”. Každá nedokonalost, jakou by mohl být například drobný suk, by mohla snadno pokazit dojem z výsledného celku.

Každý výrobce používá odlišné druhy dřeva. Záleží na osobním vkusu. Někdo volí dub, jiní zase preferují ořech a někdo naopak upřednostňuje americkou třešeň. Variant a možností je opravdu mnoho. Dřevo se vybírá především podle jeho kresby, která udává design celého motýlka.

Pro koho je dřevěný motýlek vhodný?

Originální dřevěné motýlky v dnešní době vyhledává spíše mladší generace mužů. Ti tento nevšední doplněk volí na události, jakými jsou například plesy, návštěvy divadel, restaurací či barů. A nelze se tomu divit. Dřevěný motýlek totiž dokáže svojí nevšedností zaujmout nejednu ženu. Někteří mladí gentlemani dokonce nosí dřevěné motýlky každý den a zakládají na nich svou image. 

Nejčastěji je však možné vidět dřevěné motýlky na svatbách. A to na krku ženicha, svědka nebo i družby. 

Čím dál častěji se ovšem můžeme setkat také s muži středních let, kteří ve svém šatníku též nějaký ten dřevěný motýlek mají. 

A i když vás to možná maličko překvapí, dřevěné motýlky lze vidět i na ženách. Ty tuto ozdobu volí spíše ve stylu náhrdelníku. Tedy dřevěný motýlek, který je zavěšen na delším řetízku. 

Dřevěný motýlek má tu výhodu, že ho lze kombinovat s elegantním oblekem, ale nemusíte se ho bát zvolit ani k bavlněné vzorované košili v ležérním stylu.

 

napsala Dana Klementová

zdroj: redakce, https://www.kravatak.cz/mohlo-by-vas-zajimat/dreveny-motylek-aktualni-modni-doplnek

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

christiana66
28.11.2021 22:51

Myslím, že dřevěný motýlek sluší jen určitému typu mužů, určitě bych je nedoporučovala všem.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz