Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Nostalgie na zahradě. Zkombinujte historické tulipány se staromódními narcisy a řebčíky

Nostalgie na zahradě. Zkombinujte historické tulipány se staromódními narcisy a řebčíky

29.9.2021 - redakce Babinet.cz

Potřeba starých tradic je stále silnější. S touto potřebou sílí také láska, pozornost a uznání, které věnujeme pradávným znalostem o přírodě. Proto ctíme klasické odrůdy cibulek. Ideální čas na jejich výsadbu je právě teď!

fotografie: se svolením iBulb

Pradávné „know-how“

V reakci na rychlé a převážně technologické změny se začíná objevovat touha po známých tradicích a rituálech. V zahradách se tento trend projevuje v podobě nostalgických, klasických květinových odrůd. Květinové cibulky jsou v takovém případě logickou volbou. První tulipány se koneckonců do Nizozemska dostaly již v roce 1593 – tomu se říká nostalgie!

Sounáležitost

Kromě nostalgie chceme také stále více někam patřit a tento pocit sounáležitosti nacházíme právě na zahradě. Skutečnost, že vlastníme kus zeleného prostoru, nám dodává pocit tepla a bezpečí. Skoro jako bychom byli v obýváku, avšak s tím rozdílem, že je tu mnohem víc zeleně. Chcete-li tento pocit zesílit, vyberte si kolekci tulipánů. K dostání jsou rané i pozdní odrůdy, takže vám budou dělat radost celé jaro.

Klasické odrůdy

Vyžaduje sice trochu úsilí je sehnat, ale klasické odrůdy květinových cibulek jsou stále k dostání. Najděte si tyto skvosty a pokuste se zkombinovat historické tulipány se staromódními narcisy a řebčíky:


Řebčík bledý

Řebčík perský „Ivory Bells“

Řebčík perský

Narcis bílý „Recurves“

Narcis „Thalia“

Tulipán „Ballade“

Tulipán „Estella Rijnveld“

Tulipán Greigův „Cape Cod“

Tulipán „Uncle Tom“

Tulipán „White Triumphator“

 

Aby byla vaše mimořádná zelená kolekce kompletní, zkuste také kombinaci s jinými zvláštními rostlinami, jako jsou pnoucí růže nebo speciální odrůdy ovocných stromů.

Zdroj: kvetinovecibulky.info

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz