Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Pelety a výhody topení v peletovém grilu

Pelety a výhody topení v peletovém grilu

2.9.2021 - redakce Babinet.cz

Neumíte si představit život bez grilování? Příchod podzimních měsíců nutně neznamená konec grilovací sezóny. Existují totiž i skvělé varianty grilů, které se dají používat celoročně. Bydlíte v bytě a máte k dispozici pouze malou lodžii či balkonek? Nevadí! S peletovým grilem si sezónu grilování můžete prodloužit až do zimy! A navíc mají pelety i další využití.

Co to jsou vlastně peletky?

Než se pustíme do vyjmenovávání výhod peletových grilů, bylo by dobré vysvětlit si, co to ty peletky vlastně jsou. Jedná se o malé dřevěné válečky, které se vyrábějí lisováním za vysokých teplot. Vznikají z dřevních zbytků, co vzniknou při výrobě dřevěných předmětů. Název pelety vznikl od procesu, při němž vznikají, tedy při peletování. Topení s peletami je pohodlné, snadné a bez zbytečného kouře.

Pořiďte si balkonový gril

Jak jsme již uvedli v úvodu, ani během podzimních měsíců nemusíte být ochuzeni o radost z grilování. Stačí si v obchodě s grily nebo online na internetu najít spolehlivého prodejce grilů a rovnou zavítat do sekce s balkonovými grily. Možná se budete divit, kolik možností existuje.

Jestliže máte doma kotel na pelety, rozhodně se vám vyplatí koupit si peletový gril. Zbylé pelety, které nevyužijete při grilování totiž následně použijete při vytápění vašeho obydlí. A navíc si i ušetříte starosti s nákupem plynových bomb, briket a dalších surovin nutných k dalším typům grilů.

Ekonomické a zároveň i ekologické

Kromě toho, že pelety jsou snadno k sehnání a dají se využít jak při grilování, tak i při vytápění domácnosti, topení s nimi je navíc i výhodné. Nejčastěji se prodávají po kilech a ceny za ně jsou velice příznivé a nízké. Plesat může i ekolog ve vás, protože topení peletami je ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí. O tom svědčí i fakt, že Ministerstvo životního prostředí poskytuje na nákup peletových kamen a kotlů dotace a snaží se tak podpořit a rozšířit topení peletami. Rovněž i pořizovací a provozní náklady peletového kotle jsou velmi příznivé.

Pohodlné bydlení s peletovým vytápěním

Zamyslete se nad tím, jaký zdroj tepla doma využíváte a zda byste si nechtěli bydlení zpříjemnit s pomocí peletového vytápění. Je to snadné, ušetříte díky tomu nemalé finanční částky, a i obsluha peletového grilu je snadná a intuitivní. Pokud máte nějaké dotazy či nejasnosti, nebojte se kontaktovat prodejce peletových kamen, grilů a kotlů a zeptat se ho na vše, co vás zajímá.

Bydlete chytře, buďte v teple a užívejte si grilování v pohodlní vašeho balkonu. S peletovými doplňky to jde snadno a rychle. A navíc je to nejenom ekonomické, ale i ekologické. Pokud se zajímáte o životní prostředí a budoucnost planety, pelety jsou skvělým způsobem, jak bydlet ekologičtěji.

 

Zdroj obrázku: Malisa Nicolau / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz