Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zelenina z truhlíku: Vsaďte na chytré samozavlažování a proměňte balkón v zahradu plnou dobrot

Zelenina z truhlíku: Vsaďte na chytré samozavlažování a proměňte balkón v zahradu plnou dobrot

26.3.2021 - redakce Babinet.cz

Ne každý má zahradu, ale skoro každý může sklízet vlastní salát, rajčata, ředkvičky či dokonce lilky. Přesvědčte se, že můžete váš balkón proměnit v rajskou zahradu. Na terase vám v truhlících porostou i papriky, okurky, cukety či dokonce hrášek. Pro ty, co vlastní balkon nemají, máme tip – pěstujte zeleninu na parapetu. Vybírat můžete z různých druhů salátu, ale krásně vám vyroste i jarní cibulka.

Česká společnost Plastia nabízí samozavlažovací truhlíky v několika designech a velikostech. Díky chytrému samozavlažovaní budete zalévat až 3x méně než jste zvyklí. Prostřednictvím speciálním knotům, které propojují spodní nádobu s vodou s horní částí, si rostliny budou brát jen tolik vláhy, kolik potřebují. Navíc se k nim voda dostane stejně přirozeně jako v přírodě – odspoda. Kvalitní samozavlažovací truhlíky jsou vybaveny i odtokovým kanálem, kterým odteče přebytečná voda. Tím nehrozí ani přemokření. Uvidíte, že se vám zelenina za péči v samozavlažovacích truhlících odvděčí bohatou sklizní, která potěší celou rodinu.

Plastové nádoby jsou lehké a snadno se skladují

Pro pěstování na balkónech a terasách je ideální plastová nádoba. Je lehká, takže se nepropadnete k sousedům, a mimo sezónu se dobře skladuje. Mrkněte třeba na velkoobjemové truhlíky BERBERIS. Největší z nich, BERBERIS TRIO, pojme 3x 18 litrů substrátu a celkem 27 litrů vody. S něčím takovým už můžete bez potíží pěstovat i vysoká tyčková rajčata s hlubokými kořeny, stejně jako lilky, cukety či dokonce menší odrůdy dýní! Navíc má odolná kolečka a madla. Přestože je naplněný truhlík pořádně těžký, manipulace s ním je hračka.

Doporučená cena truhlíku BERBERIS TRIO je od 1 775 Kč, BERBERIS DUO od 1 250 Kč a BERBERIS UNO od 830 Kč.

BERBERIS UNO, DUO, TRIO

Samozavlažovací truhlík BERBERIS je příkladem toho, jak skvělé výrobky vznikají, když jejich tvůrci promýšlejí věci do detailů, radí se se zákazníky a společně se snaží vyřešit potíže, na které pěstitelé narážejí. BERBERIS vznikl ve spolupráci s profesionálními zahradníky, jeho moderní design má pak na svědomí české designérské studio WRKS.

Truhlík má jednu (UNO 39 x 45 cm), dvě (DUO 39 x 78 cm) nebo tři nádoby (TRIO 39 x 117 cm) a vybrat si můžete ze čtyř barevných variant – terakota, šedá, hnědá a bílá se zelenou vložkou. Dno nádoby tvoří zásobník vody (na 9, 18 nebo 27 l), který zajistí rostlinám pravidelnou dávku vody, i když odjedete na dovolenou.

Silnou stránkou BERBERISU jsou jeho doplňky. Každá nádoba má jedinečný integrovaný systém pro upevnění rostlin. I vysokým keřům rajčat či lilkům tak zajistíte opravdu stabilní oporu.  Použít můžete buď vlastní tyčky, nebo zakoupit profesionální oporu pro pěstování vhodnou pro variantu DUO a TRIO.

Doporučená cena opory pro pěstování je 999 Kč.

Zelený parapet

Samozavlažovací truhlík BERBERIS 60 a 80

Nemáte na velkokapacitní truhlíky prostor? Sáhněte po designovém truhlíku BERBERIS dlouhém 60 nebo 80 cm. Na první pohled zaujmou netradiční barevnou vložkou. Vybírat můžete z šesti různých odstínů, z nichž každý rozzáří váš parapet či balkón.

Vsaďte na samozavlažování a do truhlíku české výroby zasaďte salát všeho druhu, bylinky ale třeba i jahody či menší zeleninu. Berberis 60 i 80 má velkou zásobárnu vody s hladinoměrem, dostatečně velký otvor pro zalévání a přepad vody. K truhlíku můžete dokoupit i praktické háky pro upevnění na zábradlí.

 

 

 

 

 

Cena od 515 Kč

Doporučená cena BERBERIS 80 je 515 Kč, BERBERIS 80 opory pro pěstování je 620 Kč. Háky stojí 250 Kč.

Zavěšený záhonek

Rodinu BERBERIS doplňuje kulatý samozavlažovací květináč s textilními popruhy k zavěšení., kterým snadno ozdobíte svůj domov, terasu nebo balkon. Ideální je pro okrasné převislé rostliny, vypěstujete v něm však i voňavé bylinky, cuketky, keříčková rajčata nebo chilli papričky. Zalévání je bezstarostné – pohledem na hladinoměr jednoduše zjistíte, kdy je ten správný moment na zálivku, a vodu doléváte do prstence po celém obvodu květináče. Odtok vody naopak zabezpečí ochranu před nadbytečným přemokřením. Textilní popruhy jsou odnímatelné. Kruhový závěsný BERBERIS je k dostání v 5 barevných variantách a dvou průměrech 26 a 30 cm.

Doporučená cena od 449 Kč.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz