Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Správná péče během roku a ověřený trik zajistí, že vám vánoční hvězda opět zčervená

Správná péče během roku a ověřený trik zajistí, že vám vánoční hvězda opět zčervená

10.3.2021 - redakce Babinet.cz

Vánoční hvězda je docela složitá květina. Když si jí před vánočními svátky zakoupíte a přinesete pěkně vypiplanou z obchodu, tak se velmi často stává, že vám opadá a odejde. Když už přežije, tak buď nevíte, jak se o ni postarat a zajde postupem času a kdyby se už náhodou podařilo, že vám přežije až do dalších Vánoc, tak vám nezčervená.

fotografie: Pixabay

Někdo jí například dává, zabalenou do novin, zhruba od října do šatní skříně. Před Štědrým dnem ji vytáhne a je červená.

Nic z těchto osvědčených rad ale obvykle nefunguje. Když už vánoční hvězdu dostanete nebo zakoupíte, možná vám přežije Vánoce. Poté ale obvykle začne značně opadávat. V takovém případě ji přestaňte zalévat. Po třech čtyřech týdnech od chvíle bez vody se začne znovu zelenat. Pa jí můžete zalévat tak jedenkrát za 14 dnů.

Časem zesílí a narostou jí nové větvičky. Pak je dobré myslet na jedno. Rostlina by neměla zůstávat v sebemenším průvanu. Moc dobře nesnáší ani chlad.

Stín a málo vody

Přestěhujte ji někam do tepla. Fajn je třeba koupelna (pokud tam máte okno), nebo místnost méně osluněná, třeba umístěná na sever. V koupelně se však několikrát denně někdo koupe a vytvoří správné vlhké a teplé prostředí. Rozhodně ji ale zalévejte nadále pouze jedenkrát za dva tři týdny.

Světe div se, po pár týdnech všechny nově vyrůstající lístečky budou určitě červené. Po pár dalších týdnech květina velmi pravděpodobně nasadí poupata a také vykvete.

Pokud celou proceduru uděláte před Vánoci, dočkáte se krásné, vlastní snahou vypiplané vánoční hvězdy.

napsala Zuzana Zelenková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz