Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Hubnutí podle krevní skupiny. Jak má vypadat váš základní jídelníček

Hubnutí podle krevní skupiny. Jak má vypadat váš základní jídelníček

7.2.2021 - redakce Babinet.cz

Obezita je strašák, který trápí snad každého z nás. Když ztloustneme pár kilo, snažíme se opět co nejrychleji zhubnout. Většinou marně. A nemůžeme přijít na to, proč tomu tak je. Věděli jste, že se dát hubnout i podle krevní skupiny? Pokud ji znáte, stačí změnit jídelníček a kila půjdou dolů.

Krevní skupina, která nám koluje v žilách vždy nějakým způsobem ovlivňuje funkci našeho metabolismu. A pokud víme, jakou skupinu máme, tak se podle toho můžeme zařídit. Pokud se vyvarujeme určitým potravinám, a naopak jiné zařadíme do našeho jídelníčku, máme vyhráno.

Krevní skupina 0

Lidé s touto krevní skupinou mají hubnutí snad nejsložitější. Jejich metabolismus je pomalejší a jsou náchylnější na onemocnění štítné žlázy a slinivky. Také mají sklony k artritidě. Jejich tělo ale dokáže zpracovat více masa než u ostatních krevních skupin. Pokud se vám zhubnout nedaří, zajděte si ke svému lékaři. Předepíše vám lék, po kterém vás nebudou honit chutě.

Nulkám stačí, když se vyvarují tukům a smaženému. Zařaďte do vašeho jídelníčku více ryb a libové maso, ale také mléčné výrobky. Naopak se vyvarujte obilovin.

Co jíst: zelenina, ovoce, čaje, maso, ryby, mořské plody, bílkoviny, rýže, luštěniny a zeleninové šťávy, dýňová semínka, rajčata

Co nejíst: káva, černý čaj, jahody, zelí, brambory, obiloviny, kukuřice, olivy, ocet, skořice, houby, ořechy, pomeranče

Krevní skupina A

Lidem, kteří mají krevní skupinu A svědčí zejména strava vegetariánská. Takže jsou přesným opakem krevní skupiny 0. Pokud chcete zhubnout, omezte tedy maso a uzeniny. Zařaďte si do jídelníčku hodně zeleniny. Máte totiž velmi pomalý trávicí systém a vaše tělo totiž špatně stravuje živočišné produkty, takže i mléčné výrobky či vejce.

Zaměřte se více na luštěniny a sójové produkty. Vyvarujte se také potravinám, které vás budou zahleňovat a používejte rostlinný olej. Nezapomeňte, že s hubnutím vám může pomoct i váš lékař!

Co jíst: ovoce – především ananas, zelenina, rostlinný olej, zelené čaje, sója, víno, káva, obiloviny, těstoviny, maso a ryby pouze v malém množství

Co nejíst: maso, uzeniny, mléčné výrobky, tuky, kečup, majonéza, černý čaj, brambory, zelí, banány, fazole, pšenice

Krevní skupina B

Velkým strašákem krevních skupin B je mouka. Té se vyvarujte, jak jen to půjde. Obsahuje totiž lepek, který zpomaluje váš metabolismus. Ze svého jídelníčku byste měli vyřadit i ořechy a kukuřici. Jíst ale můžete maso i mléčné výrobky. U zeleniny se zaměřte zejména na tu zelenou.

Co jíst: jehněčí maso, zvěřina, králičí maso, červené maso, mléčné výrobky, vejce, zelenina – především ta zelená, ovoce, čaj, káva, pivo, víno, ovocné a zeleninové šťávy

Co nejíst: vepřové maso, kuřecí maso, mořské plody, ořechy, kukuřici, pečivo, obiloviny, luštěniny, kečup, jablka

Krevní skupina AB

Lidé, kteří mají krevní skupiny AB by měli jíst kombinovanou stravu. Tedy rostlinnou kombinovat s tou živočišnou. Do vašeho jídelníčku byste měli zařadit vajíčka, luštěniny, libové maso, mléčné výrobky a potraviny rostlinného původu. Vyhýbejte se tučnému jídlu a pšenici. Nesvědčí vám ale ani hovězí či vepřové maso. Více informací o tom, jak zhubnout, se dozvíte na webu www.nebuduobezni.cz.

Co jíst: mléčné výrobky, vejce, ořechy, tofu, zeleninu, ovoce, luštěniny ryby, králičí, krůtí a jehněčí maso, káva, zelený čaj, zeleninové a ovocné šťávy

Co nejíst: mořské plody, červené maso, banány, papriky, ředkvičky, pšenice, kukuřice, plísňové sýry, kečup

napsala Renáta Řeháková

ilustrační foto:pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz