Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Revoluční technologie: Nový respirátor je vhodný i pro pacienty s dýchacími potížemi

Revoluční technologie: Nový respirátor je vhodný i pro pacienty s dýchacími potížemi

2.12.2020 - redakce Babinet.cz

Brněnská firma Respilon nedávno startovala prodej očekávané revoluční novinky v ochraně dýchacího ústrojí. Respirátor VK RespiPro je unikátní nanovlákenný respirátor se samosterilizační funkcí. Tu zajišťují dvě vrstvy s akcelerovaným oxidem mědi, který deaktivuje viry zachycené v kvalitní certifikované nanovlákenné membráně. Díky této zcela unikátní dvojité bariéře lze respirátor spolehlivě, bezpečně a opakovaně používat až po dobu jednoho týdne, neboli zhruba 30 hodin kumulativně. Respirátor  je výsledkem spolupráce izraelských vědců a vlastního vývojářského a designového týmu firmy Respilon.

Nanovlákenný respirátor VK RespiPro funguje na principu dvojité bariéry. První tvoří kvalitní certifikovaná nanovlákenná membrána, která díky své extrémně husté síti vláken okamžitě a spolehlivě zachytí až 99,9 % virů. Dvě vrstvy s akcelerovaným oxidem mědi se následně postarají o jejich deaktivaci. Tento efekt „samosterilizace,“ potvrzený nezávislým testováním, zásadně mění způsob nošení ochranných prostředků dýchacích cest, tak jak je dosud známe. VK RespiPro lze totiž použít opakovaně a bez obav z kroskontaminace. Při průměrném denním používání 5 hodin lze VK RespiPro používat po dobu 6 dní bez nutnosti výměny, respektive jakékoliv dodatečné péče.

Vývojový a designový tým Respilonu pečlivě optimalizoval i tvar VK respirátoru, aby velmi dobře seděl na evropském obličeji a nedocházelo k takzvanému podsávání a mlžení brýlí. Kvalitní přilnutí pomáhá zajistit nejen tvar, tzv. C-shape, ale i kvalitní nosní klip. Součástí balení je originální sponka, která ulevuje uším od nepříjemného tlaku a nedochází ani k deformaci.

 

 

 

 

 

 

Nespornou výhodou revolučního nanovlákenného respirátoru VK RespiPro je jeho extrémní lehkost pouhých 3,7 gramu a velmi dobrá prodyšnost. Respirátor chrání uživatele oběma směry, jednak jeho samotného a jednak ostatní před ním. Na rozdíl od tradičních roušek nebo respirátorů kvalitu záchytu VK RespiPro nijak nesnižuje vlhkost dechu při nošení.

Nanovlákenný respirátor VK RespiPro je vhodný jak pro profese v první linii, lékaře, zdravotní sestry, záchranáře, hasiče, policisty, lékárníky, tak pro kohokoli, kdo chce pro sebe a pro své blízké kvalitní ochranu dýchacího ústrojí s komfortem opakovaného, a přitom bezpečného použití.

Na firemním e-shopu shop.respilon.cz je k dostání dvojbalení za zaváděcí cenu 415 korun, které vydrží při průměrném používání 5 hodin denně zhruba dva týdny a a také balení po 10 kusech, které vydrží přibližně na 2 měsíce používání.

Podcast: Co více nám o novém respirátoru sdělila Jana Zimová, Výkonná ředitelka Respilonu?

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>