Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Dýňová dužina je zázrak pro vaší pleť. Připravte si z ní masku

Dýňová dužina je zázrak pro vaší pleť. Připravte si z ní masku

17.10.2020 - redakce Babinet.cz

Dýňová dužina je na podzim pro pleť naprosto ideální. Po vyprahlém a suchém létě pokožku vyživí do hloubky, dodá pružnost a mladistvý, zdravý vzhled. Dužina je ale v tomto období pro pleť totálně blahodárná hlavně pro svou schopnost pleť efektivně ochránit. Stačí párkrát aplikovat masku z dýňové dužiny a vítr, chlad, déšť, ani sychravé dny obličejové pokožce neublíží. Nebude tak vystavena klasické zátěži, kterou s sebou podzim každoročně přináší.

ilustrační foto / Pexels

Na masku nepotřebujete nic jiného, než 3 lžíce dužiny, lžíci studeného mléka, lžíci medu, pár kapek citronové šťávy a jedno vajíčko. Vše smícháte v misce, necháte vychladit, aplikujete na celý obličej a relaxujete 30 minut.

Dýně napomáhá i hubnutí

Co si budeme povídat. Hubnutí a podzim nejde zrovna dvakrát dohromady. Přece jen se dny krátí, energie ubývá a nakonec dojdeme k tomu, že před vánoci nemá cenu kila rapidně sundávat. Pokud tedy neplánujete vyhrát soutěž KOST A KŮŽE, ale chcete se jen zdravě odlehčit a cítit se fajn, zařaďte dýni do svého jídelníčku.

Je blahodárným zdrojem vitamínů, což v době chřipek určitě oceníte. Ale hlavně do sebe např. prostřednictvím dýně Hokkaidó dostanete spoustu vlákniny a tuky se budou pálit rychleji. To však, bohužel, neplatí pro dýňová semínka. Vsaďte tedy raději třeba na dýňovou polévku. Zahřeje a pročistí.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: redakce

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz