Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Učte se interaktivně – s knihami z edice Kouzelné čtení

Učte se interaktivně – s knihami z edice Kouzelné čtení

26.10.2014 - redakce Babinet.cz

Učit se interaktivně je možné, a to i bez toho, aby dítě vysedávalo hodiny u počítače nebo tabletu a hrálo hry. Interaktivní učení nabývá zejména v poslední době na síle a rodiče tak postupně zjišťují, že elektronické pomůcky dětem skutečně pomáhají a motivují je k učení, objevování světa a poznávání. Důkazem je projekt Kouzelné čtení, který kombinuje interaktivní mluvicí tužku s knihami, které jsou vhodné pro děti od předškolního věku až zhruba do 12 let. Hravé učení, O perníkové chaloupce, Hravá angličtina, Svět zvířat nebo Atlas světa – všechny tyto knihy dětem pomáhají a rozšiřují jejich znalosti a schopnosti. Seznamte se s nimi a zjistěte, která kniha se pro vaše dítě hodí nejvíce a v čem mu dokáže pomoci.

Spojení interakce, po které děti prahnou, s knihami, které pro ně většinou není příliš „sexy“. Tento dokonalý tah se povedl společnosti Albi, která za projektem Kouzelného čtení stojí. Navíc patronkou projektu je známá herečka a zpěvačka Zora Jandovou a dále se na něm podíleli i herci Josef Somr nebo Otakar Brousek ml. Dokonalá kombinace, která jasně Kouzelné čtení řadí nejen mezi hity letošních Vánoc.

Hravé učení – pro nejmenší

Přesně to je kniha vhodná pro ty nejmenší, tedy pro děti od 3 do 7 let. Děti, které ještě nečtou se tak mohou zábavnou formou seznamovat se světem kolem nich a poznávat čísla, tvary a první písmena. U nejmenších dětí je vhodná spolupráce s rodiči, kteří je alespoň začátkem poznávání a seznamování s knihou provedou a ukážou jim nejrůznější hry a kvízy, kde si mohu získané znalosti procvičovat. Rodiče se navíc nemusí bát interaktivní pomůcky, protože ta právě dětem představuje knihu a buduje v nich vztah k ní od nejútlejšího věku. Hravé učení navíc vzniklo ve spolupráci s dětskou psycholožkou, což je zárukou jistoty.

O perníkové chaloupce – pohádka pro děti, které ještě nečtou

Klasická pohádka vhodná pro děti už od 3 let. Díky interaktivnímu peru, které pohádku dětem prakticky čte, si ji tak mohou vychutnat i děti, které ještě nečtou. Pohádka je navíc namluvena Zorou Jandovou a Josefem Somrem a je vybavena poutavými ilustracemi od dětské ilustrátorky Ladislavy Pechové. Perníková chaloupka je pak navíc doplněna různými zábavnými úkoly, které děti nadchnou.

Hravá angličtina – pomocník na výuku i procvičování

Kniha je vhodná pro děti už od 6 let. Skvěle se tak může stát první „učebnicí“ angličtiny i zábavnou knihou určenou pro procvičování a zdokonalování jazyka. Namluvili ji přímo rodilí mluvčí, takže dítě od první chvíle vnímá správnou výslovnost a intonaci a postupně získává návyky anglofonního prostředí. Hodí se zejména jako doplněk ke klasickým hodinám angličtiny. Díky zábavným testům a kvízům, ve kterých je možné ihned ověřit získané znalosti se také dítě může připravit i na případné testy a zkoušení ve škole.

Svět zvířat – nejen pro malé zoology

Už od 5 let mohou děti poznávat svět zvířat a objevovat jejich zvuky i životní prostředí. Kniha nejen že dětem představuje zvířata, ale zkouší je i z poznávání jejich zvuků a popisu vlastností. Dítě navíc zjistí v jakém prostředí zvířata žijí, což zásadním způsobem ulehčí náhledné čerpání znalostí například při hodinách přírodopisu. Se Světem zvířat si užijí spousty zábavy i rodiče, pro které se poznávání zvířat a zejména jejich zvuků stane příjemným odlehčením.

Atlas světa – cestování po mapě s interaktivní tužkou

Po mapě už je možné cestovat s interaktivní tužkou Albi, která dětem zprostředkovává poznávání zemí a měst, ale i historických pamětihodností nebo zvířat, která na určitém místě na planetě žijí. Kniha je vhodná pro děti už od 6 let, které se na jejích stránkách postupně seznámí se všemi kontinenty. Nechybí ani oceány, moře, řeky, pohoří nebo pouště – zkrátka vše co dítě potřebuje znát. Skvělá pomůcka pro školáky pro zpestření nezáživných hodin vlastivědy nebo zeměpisu.

www.kouzelnecteni.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>