Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Knižní novinky z Grady

Knižní novinky z Grady

24.10.2014 - redakce Babinet.cz

Říjnové dny nám přinášejí další nové knižní tituly, na které se můžete těšit u našich knihkupců. Co si pro nás naklatelství Grada připravilo pro tentokrát? Namátkou zmíníme třeba Detox šatníku, neboli reorganizace skříní, do které se řada z vás s elánem pustí jako předvoj vánočního uklízení, či knížky pro začínající čtenáře, dobrodružné pátrání po svítících kamenech pro pokročilejší čtenáře....

Detox šatníku

aneb Najděte svůj styl

Šestáková Petra

formát: 16x24
vazba: V2
rozsah: 112 stran
prodejní cena včetně DPH:  259 Kč
ISBN: 978-80-247-5233-4

Ač se to nezdá, organizace šatníků, skříní a šuplíků je důležitou součástí života. Práce na novém uspořádání je vlastně psychologickou očistou s nádechem duchovna, kterou jednou za čas potřebuje každý z nás. Proč tedy nevyužít malou zkratku k „cíli“, kterou nabízí právě tato kniha?

Podle systému feng-šuej platí, že uklidíš-li si v bytě, je to jako by sis uklidil sám v sobě. A přesně to je ten důvod, proč se věnovat reorganizaci svých šuplíků. Vždyť rovnáním a zpřehledňováním svých skříní rovnáme a zpřehledňujeme i svůj život. Umění organizace šatníku je základ pro spokojený život a nalezení vlastního stylu. Publikace známé české vizážistky a stylistky Petry Šestákové vás provede bezbolestně všemi fázemi. Poradí vám, jak si udělat čistku ve skříni, dodá vám odvahu ke zbavení se věcí, které už dávno nenosíte, a tím i získáte radost z každodenní volby oblečení. Čeho se tedy bojíte? Vždyť stačí udělat první krok…

Hedvika a Andělín

Pospíšilová Zuzana

ilustrátor: Trsťan Drahomír
ediční řada: Čtení pro prvňáčky
formát: 17x22
vazba: V8
rozsah: 72 stran
prodejní cena včetně DPH:  199 Kč
ISBN: 978-80-247-5242-6

Když už se zdá, že napravit lidskou špatnost není v lidských silách, objeví se anděl. Nevěříte? Nechte se andílkem Andělínem unést do krásně ilustrovaného příběhu plného dobra a naděje. Andělín je tady pro všechny začínající čtenáře. Pomůže prvňáčkům nejen se čtením, ale také se školními strachy.

Hedvika jde poprvé do školy. Neví, co ji čeká, a má tak trochu strach. A pak je tu Erik Hrubý - lumpárny a naschvály, to je celý on. Toho kluka snad nikdo nenapraví. Naštěstí se ve škole objeví Andělín! Tenhle andílek se jako všichni andělé živí dobrými skutky, a tak má Hedvika naději, že díky Andělínovi zmizí její strach a zvítězí snaha o přátelství s Erikem, nad kterým už všichni lámou hůl.

Hravá škola kreslení

Pospíšilová Zuzana

ilustrátor: Rémišová Eva
ediční řada: Hravá škola
formát: 17x22
vazba: V8
rozsah: 72 stran
prodejní cena včetně DPH:  219 Kč
ISBN: 978-80-247-4262-5

Nápaditá barevná knížka pro všechny tvořivé děti a jejich rodiče nebo učitele. Od linek a geometrických tvarů dovede děti až k okouzlující jednoduché kresbě. Náměty pro kreslení a malování doprovázejí inspirující ilustrace a básničky. Užijte si se svými dětmi radost z výtvarných pokroků!

Chceš být malířem? Rád by ses naučil kreslit zvířátko, postavu nebo třeba auto? Jak snadné! Připrav si tužky, pastelky a barvy, otevři tuto knížku a seznam se s Klárkou a její maminkou, které ti předvedou, že zvládnout jednoduchou kresbu není vůbec těžké. Vyzkoušej si také malování žehličkou, razítkování, mozaiku nebo tajné malování. A kdyby tě ruka při malování nechtěla poslouchat, určitě ti pomohou maminčiny veselé básničky.Pro děti od 4 let.

Kdopak by se školy bál/Who Would Be Afraid of School

Denisa Prošková

ilustrátor: Drahomír Trsťan
ediční řada: První čtení v angličtině
formát: 17x22
vazba: V8
rozsah: 72 stran
prodejní cena včetně DPH:  219 Kč
ISBN: 978-80-247-4501-5

Čti a zlepši se v angličtině! Read and improve your English!

Začti se do jednoduchého a zábavného příběhu v angličtině a snaž se mu porozumět pomocí překladu do češtiny na sousední straně. Dvojčata Kája a Pája vesele proplouvají první třídou a malí studenti angličtiny si s nimi procvičí slovíčka na téma škola.
Pro děti, které si osvojily základy anglického jazyka a chtějí svoje znalosti zdokonalit, je tu třetí knížka z edice První čtení v angličtině. Formou svižně napsaných a atraktivně ilustrovaných minikapitol vypráví drobné školní trampoty prvňáků Káji a Páji. Kromě podrobného slovníčku na konci knihy je v každé kapitole zařazen slovníček použitých frází.

Vesmírné kameny

Pospíšilová Zuzana

ilustrátor: Sušina Michal
formát: 17x22vazba: V8
rozsah: 112 stran
prodejní cena včetně DPH:  269 Kč
ISBN: 978-80-247-5068-2

Kdo by nechtěl zažít dobrodružství, a navíc o prázdninách! Čtveřice hrdinů tohoto tajemného příběhu má o vzrušení postaráno, střeží jedno velké a prapodivné tajemství, které jim spadlo doslova z nebe. Co všechno způsobí tajemný kámen z vesmíru? 
Jedné bouřlivé noci se na obloze objeví tajemná záře a z nebe začnou padat barevné svítící kameny. Od té doby už Max, Vendulka, Lucka a Patrik nebudou mít klid. Jejich prázdninové stanování se promění v pátrání po původu záhadných kamenů, které rozhodně nejsou jen obyčejnými meteority. Postupně vyjde najevo, že kameny mají neuvěřitelnou moc.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz