Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zařizujeme pokojíček pro našeho potomka. Co v něm nesmí chybět?

Zařizujeme pokojíček pro našeho potomka. Co v něm nesmí chybět?

23.9.2014 - redakce Babinet.cz

Také se těšíte z radostí, které přináší vlastní syn nebo dcera? Ačkoliv s vlastním dítětem jsou spojeny radosti, nesmíme zapomínat také na případné starosti. Ty mohou přinášet například mnohé povinnosti, třeba v tom, že je třeba zařídit jeho pokoj. V daném směru se můžete nechat inspirovat ostatními rodiči, a vsadit tak na nejprodávanější dětský nábytek. Ten samozřejmě splňuje hned několik nezbytných požadavků, které jsou určitě i vašimi prioritami. Mezi ty patří:

  • Kvalitní a pevné provedení

  • Vysoká životnost

  • Celkově odolný a barevně stálý materiál

  • Velikost odpovídající věku dítěte

  • Četné barevné a jiné motivy

To vše by měl nábytek do dětského pokoje logicky splňovat. Není to ale to jediné, jelikož základ tohoto prostoru by měli tvořit hlavně hračky.

I při hraní je možné klást důraz na vzdělání

Již Jan Amos Komenský prosazoval takzvanou školu hrou. A tuto poučku můžete aplikovat i na vaše dítě, a to ať už se jedná o kluka nebo dceru. Ačkoliv vám stále může připadat, že je malé a nemělo by se zatěžovat učením, mějte na paměti, že se den ode dne vyvíjí, a tento rozvoj byst měla podpořit. V tomto směru to ale nemusí být nic složitého, jelikož pomoci mohou pomoci takzvané didaktické hračky, které koupíte na nomiland.cz. Díky nim si děti stále ještě hrají, ale přitom podporují své logické myšlení, přemýšlení, ale i celkovou motorickou zručnost. Ideální volba, jak mohou mít výrazný náskok ve škole.

Správné kritérium výběru hraček? Hlavně odolnost

Pokud hračky vybíráte, je třeba brát v potaz ještě jedno kritérium, a to je materiál, který by měl být pevný a odolný. V tomto směru rozhodně nadchnou dřevěné hračky, které mohou souviset i s výše uvedeným vzděláváním. Především tak mohou mít naučné motivy, které také pomohou vašeho potomka vzdělávat. A pokud se zamyslíte a zavzpomínáte právě na vaše dětství, možná to byly také hračky ze dřeva, které jste tolik milovala a tolik jste si s nimi ráda hrála.

 

Zdroj foto: http://www.nabytok-elegancia.sk/, http://www.nomiland.cz/, http://www.nomiland.sk/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>