Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Milujete turistiku? Máme pro vás tip, kam vyrazit

Milujete turistiku? Máme pro vás tip, kam vyrazit

15.9.2014 - redakce Babinet.cz

Také nerada sedíte doma a ráda navštěvujete zajímavá místa? Potom pro vás máme tip na to, kam můžete vyrazit. A to nikoliv někam daleko, pouze k našim východním sousedům, a to na Slovensko. Právě zde, v Tatrách, si totiž na své přijdou všichni milovníci horské turistiky. A pro mnohé není většího zážitku, než si užít výstup na Gerlach a pokochat se tak nádherným výhledem na krásy okolních hor i přírody. Samozřejmostí ale je, abyste byla na výstup připravena. V tomto ohledu je třeba:

  • Kvalitní obuv

  • Kvalitní a větru odolné oblečení

  • Nepromokavé oblečení

  • Dostatek tekutin

  • Mobilní telefon pro případné zavolání pomoci

Ve dvou se to lépe táhne

A jak si daný výstup a celkový pobyt co možná nejlépe užít? Logicky nic nezkazíte, pokud vyrazíte ve dvou. A pokud nikoho ve svém okolí nemáte, není třeba zoufat, jelikož ho můžete najít v internetové seznamce. Ta nemusí být nutně zaměřena výhradně na dlouhodobý vztah, ale můžete tak poznat skvělého kamaráda právě na podobné výlety. A kdo ví, třeba se z prvotního kamarádství stane po pár týdnech nebo měsících skutečná láska na celý život. I proto není radno internetové seznamky hned šmahem odsuzovat, jak mají mnozí v oblibě.

Nezapomeňte i na odpočinek

Ačkoliv výstup po nejvyšších horách Slovenska je více než lákavý, rozhodně nezapomínejte na to, že byste měla také odpočívat. Ideálně třeba v příjemné horské restauraci, v kavárně, nebo v hotelovém baru. Stejně tak si ale můžete odpočinout po příjezdu i doma, kdy stačí uvařit šálek výborné kávy, pohodlně se usadit a znovu zavzpomínat na ty neopakovatelné zážitky, která vám právě tato slovenská oblast přinesla, a čím vás dokázala skutečně zaujmout. A jelikož káva dnes patří mezi nejoblíbenější nápoje, rozhodně byste neměla podceňovat její kvalitu, a vsadit na tu nejkvalitnější zrnkovou, která vás svou chutí uchvátí.

Zdroj foto: http://www.sliezskydom.sk/, http://www.obchodskavou.sk/

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>