Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Víte, že v posteli trávíme až třetinu svého života?

Víte, že v posteli trávíme až třetinu svého života?

14.9.2014 - redakce Babinet.cz

Pokud je místnost, ve které jsme okolo osmi hodin denně, je to ložnice. Zde samozřejmě pouze nepostáváme, ale logicky zde ležíme na naší posteli, a spíme. A právě spánek je v našem životě velmi podstatný, jelikož díky němu může:

  • Tělo regenerovat po psychické stránce

  • Tělo regenerovat po fyzické stránce

  • Tělo načerpat dostatek energie

  • Tělo celkově odpočívat

To vše by tedy mělo vést k tomu, aby byl spánek skutečně kvalitní. A na to nemá vliv nic jiného, než matrace. Ty dnes nemusejí být zase až tak drahé, jelikož specielní série akčních matrací dokazuje, že díky výprodejovým akcím lze získat kvalitní kusy za výprodejové, a to i poloviční ceny. Ideální pro skvělý spánek, i naši peněženku. Při samotném výběru už stačí jenom zohlednit materiál matrace, kterým může být pěna, pružiny, ale třeba i různé kombinace použitých výplní.

Důležité je zvolit správnou velikost

Co by při výběru matrace mělo primárně rozhodovat, to je její velikost. Ta by měla mít nejenom správnou délku odpovídající velikosti naší postavy, ale měla by mít logicky i dostatečnou šířku. Obojí by pak mělo korespondovat s rozměrem postele. Je-li však právě ta atypické velikosti, není třeba zoufat, jelikož řešením jsou matrace na míru. A tak vyrobíme atypickou matraci na míru, která bude velikosti naší postele plně vyhovovat, a spokojený a ničím nerušený spánek je zaručen.

Nezapomínejme ani na své děti

A ačkoliv mluvíme o ložnicích dospělých, rozhodně není dobré zapomínat ani na naše děti. I ony si v tomto ohledu zaslouží správný spánek. A kde na danou matraci vlastně vzít? Buď využít zmíněných akčních nabídek, nebo je ideální půjčka. Ačkoliv tu mnozí odborníci často nedoporučují, je třeba si uvědomit, že investice do kvalitní matrace rozhodně není zbytečnost, ale naopak věc spojená s naším bydlením, spokojeným životem, ale třeba i s naším zdravím.


Zdroj foto: http://www.lacne-matrace.sk/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz