Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Kvalitní marmeláda nebo džem: jde to i bez domácího zavařování

Kvalitní marmeláda nebo džem: jde to i bez domácího zavařování

10.8.2014 - redakce Babinet.cz

Zavařeniny jsou v našich končinách velmi oblíbenou pochutinou, zejména pak džemy a marmelády. Ty jsou také často vyráběny doma, z vlastních ovocných zdrojů. Podle aktuálního průzkumu společnosti Tesco* ovoce takto zpracovává především starší generace. Mladší lidé naopak dávají přednost marmeládám a džemům kupovaným. A za jejich kvalitu si neváhají připlatit. V průměru jsou za skleničku zavařeného ovoce ochotni zaplatit 40 Kč. Při výběru také čím dál častěji věnují pozornost složení, obsahu cukru a podílu ovoce.

Češi milují jahodové džemy a marmelády

Více než 70 % dotazovaných v aktuálním průzkumu společnosti Tesco uvedlo, že jejich nejoblíbenější zavařenina je z jahod. Na druhém místě se umístil rybíz a maliny. To potvrzují také čísla prodejů. „V sortimentu džemů a marmelád u našich zákazníků jednoznačně vede jahodová příchuť. Následují příchutě malých bobulí jako je rybíz, maliny nebo borůvky,“ uvádí Martin Grofčík, manažer nákupu trvanlivých potravin společnosti Tesco a dodává: „Celý segment džemů a marmelád je mezi nakupujícími oblíbený, ovocná zavařenina je dokonce obsažena zhruba v každém stém nákupu. V nabídce máme přes sto produktů, z toho je necelých 15 % pod naší privátní značkou Tesco Finest.“

Jak se pozná kvalitní džem/marmeláda?

Kvalita ovocné zavařeniny je zpravidla dána podílem a jakostí ovocné složky. „Při výběru džemu nebo marmelády by měl zákazník sledovat procento podílu ovoce, které by mělo být vyšší, než 35 gramů na 100 gramů. Zavařeniny s uvedeným složením zákazníci najdou například v řadě Tesco Finest,“ komentuje Martin Grofčík.

TIP: Džemy a marmelády Tesco Finest v novém kabátě

Pro všechny zákazníky, kteří hledají kvalitní ovocnou zavařeninu, je určena privátní řada Tesco Finest, ve které najdou 14 druhů marmelád a džemů a jsou navíc k dostání ve zbrusu novém balení v atraktivních černo-šedivých sklenicích. Absolutní novinkou je pak Tesco Finest Cherry džem.

Poznámka:

Na základě nařízení EU z roku 2004 není možné používat název marmeláda pro výrobky, které neobsahují citrusové plody. Z toho důvodu se zákazníci mohou setkat s produkty označenými jako ovocná směs nebo ovocná pomazánka.

Džemy Tesco Finest

 

 

 

 

 

Tesco Finest džem z třešní, 340 g, Tesco, cena: 59,90 Kč

Tesco Finest džem z jahod, 340 g, Tesco, cena: 59,90 Kč

Tesco Finest džem z černého rybízu, 340 g, Tesco, cena: 59,90 Kč


Tesco Finest džem ze čtyř druhů ovoce, 340 g, Tesco, cena: 59,90 Kč

Tesco Finest džem z malin, 340 g, Tesco, cena: 59,90 Kč

Tesco Finest džem z meruněk, 340 g, Tesco, cena: 59,90 Kč

* Průzkum byl pro Tesco realizován společností Perfect Crowd ve dnech 8. – 12. 6. 2014 v uzavřené komunitě Inspirujeme.net. Průzkumu se zúčastnilo 399 respondentů.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>