Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Děti na terase

Děti na terase

18.7.2014 - redakce Babinet.cz

Máte představu o prosluněném odpoledni prolenošeném na terase s knihou, koktejlem či kávou? Představy a potřeby vašich dětí jsou však zcela jiné. Pro ně je svět velké hřiště a terasa je ideální pro ztřeštěné závody a dobrodružné hry. Proto každý rodič při výběru materiálu v první řadě dbá na bezpečnost a snadnou údržbu. Prkna z kompozitového materiálu wood-plastic composite, známého jako WPC (v případě českého výrobce WoodPlastic® má složení 60% dřeva, 40% polymerů), vychází jako jednoznační vítězové.

BEZPEČÍ PRO CELOU RODINU

Kvalitní WPC prkna se nemusí na rozdíl od klasického dřeva natírat ani napouštět olejem a nevylučují žádné nebezpečné látky, tak jak je tomu třeba u dřeva s ochrannými oleji proti hnilobě a škůdcům. Zároveň jsou krásná a příjemná na dotyk, ani nekloužou jako dlaždice nebo kámen a děti si nerozbijí kolena ani hlavu při divokých honičkách.

Na rozdíl od klasických prken se nemusíte bát, že za nějaký čas budete tahat z bosých chodidel třísky.  Díky 40% kvalitních polymerů HDPE v produktech WoodPlastic® lze prkna nejen snadno řezat a dokonce ohýbat, proto vaše terasa nemusí mít jediný ostrý roh, její tvar je omezen pouze vaší fantazií, dispozicí domu a zahrady.

Montáž terasových prken lze provádět i na betonovou desku, štěrkové lože, apod. V případě nerovností lze využít výškově nastavitelné rektifikační terče, díky kterým se můžete např. vyhnout i vytvoření zbytečných schodů na terase, které by pro děti mohly být zdrojem zbytečných úrazů.

Co bylo napsáno o dětech, ve všech bodech platí také pro pejsky či jiné domácí mazlíčky, kteří s vámi sdílí domácnost, zahradu a nepochybně i terasu .

10 DŮVODŮ PRO WPC TERASU?

 1. Bezpečný protiskluzový povrch.

 2. Bez třísek a štěpů.

 3. Při výrobě se nepoužívají žádné toxické látky ani nátěry, produkty jsou zdravotně zcela nezávadné.

 4. Ekologický a recyklovatelný. HDPE se zcela běžně využívá např. i ve zdravotnictví

 5. Krásný na pohled, příjemný a měkký na dotek.

 6. Žádné ostré rohy, žádné vylézající šrouby, rychlá a bezpečná pokládka.

 7. Stálobarevný a neměnný materiál.

 8. Ekonomicky výhodný díky nulové údržbě a žádným nátěrům.

 9. Snadná a rychlá práce s WPC prkny, dovoluje vytvořit zakulacené rohy, atypické tvary schodiště, ale i obklady okolo vířivky nebo bazénu.

 10. Velmi odolný materiál na terasy se zárukou až 25 let.

Zdroj: www.mojeterasa.cz (firma WPC-WOODPLASTIC a.s.)

POHODLNÁ, SPOLEHLIVÁ A BEZ ÚDRŽBY

Vyšší pořizovací náklady Vám v porovnání s tvrdým exotickým dřevem vrátí za méně než pět let užívání. Nemusíte ho totiž natírat, brousit ani jinak ošetřovat. Vzhled a pocit pravého dřeva je u některých WPC výrobků téměř dokonalý, dokonce v některých ohledech i uživatelsky příjemnější. „Chůze po podlaze z WPC je velmi příjemná, a to i po dešti, neboť obsažené polymery odpuzují vodu. Prkna mají protiskluzovou broušenou texturu, která i na mokré podlaze omezuje riziko uklouznutí na minimum.“, říká odborník na WPC terasy ing. Jiří Hegr z WPC-WOODPLASTIC a.s. (český výrobce a prodejce teras z WPC).„Díky směsi 60% dřevěné moučky a 40% polymeru terasa nešedne, ani jinak nepodléhá barevným změnám způsobeným UV zářením. Je odolná i vůči soli nebo chloru v blízkosti bazénu.

Z barevné škály WPC si vybere opravdu každý. Profily jsou vyráběny v barvě dřeva v 7 odstínech: cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox a eben, chystanou bude bílá barva laté.

Povrch může být opatřen drážkováním (prkna STAR) nebo výraznou texturou (FOREST, FOREST PLUS), v nabídce jsou i prkna hladká s protiskluzovým povrchem (STYLE PLUS) a NATURE (NATURE PLUS) s přirozeným vzhledem dřeva.

HLEDEJTE KVALITU

WPC kompozit je materiálem budoucnosti. V Čechách ho prodává mnoho firem, jeho kvalita je však různá. Abyste proto byli se svojí terasou maximálně spokojeni nejen prvních pár let, ale hráli si na ní bez obav i děti vašich dětí, vybírejte prkna s kvalitními HDPE polymery a dřevinami. Kromě ceny se vždy ptejte na záruky, původ a vývoj materiálu a historii firmy. Vyhněte se levným výrobkům s PVC recykláty a odpadním pilinami, či bambusem neznámého původu. Nejkvalitnější WPC prkna z evropských dřevin dávají garanci až 25 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz, přičemž životnost WPC materiálu je několik generací.

Podrobnější informace a příklady realizací najdete na stránkách www.mojeterasa.cz.

Ilustrační foto: www.mojeterasa.cz; www.woodplastic.cz; WPC-WOODPLASTICa.s.

Materiál WPC se díky ideálnímu poměru 60% dřeva a 40% přírodních polymerů nekroutí, nepraská, netvoří třísky či štěpy, a proto je naprosto bezpečný i pro dětské hry. (Forest, odstín inox; od 250,- Kč/bm bez DPH, tj. od 1700,- m2 bez DPH

Povrchy WPC se vyznačují extrémní odolností a přirozeným vzhledem. Prkna jsou odolná nejen proti UV záření, ale nevadí jim slaná ani chlórovaná voda či jiné povětrnostní vlivy. Proto terasy z WPC materiálů vypadají jako nové i po letech. (Style Plus, od 275,- Kč/bm bez DPH, tj. od 1870,- m2 bez DPH)

Proč tahat z bosých nohou třísky a každoročně se trápit s nátěrem dřevěné podlahy, když lze mít terasu bezúdržbovou a užívat si ji léta bez starostí? Kompozitní prkna  WPC není nutné natírat či olejovat. Při běžném znečištění stačí pouze omýt mýdlovou vodou. (Forest Plus, odstín merbau, od 275,- Kč/bm bez DPH, tj. od 1870,- m2 bez DPH)

Terasová prkna STAR od českého výrobce WPC – WOODPLASTIC a.s. jsou oblíbenou klasikou s výrazným drážkováním, jsou odolná proti uklouznutí například i v okolí bazénu. V nabídce je 7 barevných odstínů od nejsvětlejšího cedaru, přes načervenalý merbau až po téměř černý eben.  Záruka 25 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz. Cena prken STAR: od 250,- Kč/bm bez DPH, tj. od 1700,- m2 bez DPH.


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>