Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  I zavlažování zahrady může být jednoduché

I zavlažování zahrady může být jednoduché

16.6.2014 - redakce Babinet.cz

Nejlepší je používat systém automatické závlahy, který poskytuje vodu rovnoměrně na celém, přesně vytyčeném prostoru. Ale automatické zavlažování není pouze o podzemních ventilech, které se na pokyn řídícího počítače samy vysunou a po skončení zavlažování zase zmizí v trávníku. Může se jednat i o nadzemní systémy, které optimálně zavlaží menší travnaté plochy a distribuce vody se dá regulovat.

Když si pořídíte nadzemní zavlažovací systém, získáte mobilní systém, který můžete na vaší zahradě kdykoli a jednoduše přemístit. Na výběr máte, v závislosti na velikosti a tvaru zavlažované plochy, mezi zavlažovači pro pravoúhlé plochy, kruhovými a velkoplošnými zadešťovači. Ze širokého sortimentu zavlažovačů Gardena si určitě vyberete.

Základem nadzemního zavlažovacího systému je zahradní hadice. V tomto roce přichází Gardena na trh s novými typy zahradních hadic, které se vyznačují prvotřídními materiály s extrémně dlouhou životností a jedinečným profilem Power Grip. Vybrat si můžete podle svých požadavků a potřeb .

Výhodou nových modelů zahradních hadic je moderní profil Power Grip, který umožňuje spolehlivé spojení mezi hadicí a systémovými díly OGS. Díky této nové povrchové technologii mají systémové díly napojené na na hadici daleko větší přídržnost. Hadice se také lépe navíjí a dobře kloužou po jakémkoliv povrchu. Textilie se spirálovými oky s dvěma spirálami v opačných směrech zaručuje odolnost vůči tlaku a udržuje stálý tvar hadice. Ta zároveň zůstává pružná a snadno se s ní manipuluje - netvoří se na ní uzly, ani se nekroutí.

Nejpohodlnější cestu jak přivést vodu na jakékoliv místo na vaší zahradě představuje Original Gardena systém – různé spojky a přípojky, které se velmi jednoduše a rychle připojují a odpojují jedinými kliknutím. Široký sortiment výrobků nabízí vynikající a bezpečné spojení hadice se zavalžovačem, vodovoním kohoutkem apod.

  • Spojky jsou konstruovány tak, aby zajistily rychlé, spolehlivé a vodotěsné spojení – jak mezi vodovodním kohoutkem a hadicí, tak mezi hadicí a zavlažovacím zařízením. Všechny spojky vydrží dlouhodobou zátěž a jsou kompatibilní s ostatními oblastmi zavlažovacích systémů.

  • Praktická je výkyvná přípojka na vodovodní kohoutek, která zabraňuje zalamování a přetáčení hadice u vodovodního kohoutku. Přípojka má úhel 90° a je otočná o 360° pro ještě flexibilnější zavlažování.

  • Rychlospojka je ideální pro rychlé  a pohodlnému připojení výstupního konce hadice na šroubení u vodovodního kohoutku. Pokud chcete spojení rozpojit, stačí jednoduše zatáhnout oranžový kroužek na rychlospojce směrem dolů.

  • Na konec hadice se instaluje stopspojka. Ta zaručuje, že se průtok vody automaticky zastaví při výměně zavlažovacího příslušenství, např. postřikovače nebo sprchy.

Více na www.gardena.cz.

  

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz