Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  První kolo pod stromeček? Doporučujeme FirstBIKE!

První kolo pod stromeček? Doporučujeme FirstBIKE!

4.12.2013 - redakce Babinet.cz

Na tomto vychytaném odrážedle se už dvouleté dítě naučí držet rovnováhu. Je na sebe ohromně pyšné a malý cyklista je na světě….


Bez zbytečných kil

Odrážedlo s trefným názvem FirstBIKE je až třikrát lehčí, než kolo s přídavnými kolečky. Na něm malé dítě hladce zvládne i desetikilometrovou trasu. Kopečky, které by na šlapacím kolosu nevyjelo, na lehoučkém kole bez pedálů jednoduše vyběhne. Nenadře se a v pohodě stačí dospělým na procházkách i na výletech na kole.


I odrážedla musí mít brzdu

FirstBIKE není vozítkem na jednu sezónu, slouží dětem od dvou do pěti let. Dvouletý capart zabrzdí nožkami, avšak starší dítě se bez spolehlivé brzdy rozhodně neobejde. Samozřejmě se najdou i tací prodejci, kteří nabízejí odrážedla bez brzdy a zákazníkům bez uzardění tvrdí, že není nutná. Případně existují výrobci, kteří odrážedla sice brzdou vybaví, ale na předním kole. Pak už je jen otázka času, kdy podrobíte helmu na hlavě vašeho dítěte pořádnému zátěžovému testu.

Koňské sedlo

Odrážedlo nemůže mít běžné cyklistické sedlo - dítě se tu neopírá o pedály, takže by z něj při jízdě sjíždělo. Vhodnější jsou sedátka prohloubeného tvaru. Při výběru konkrétní značky také porovnejte nejnižší možnou polohu sedátka, zvlášť pokud odrážedlo pořizujete dvouletým dětem. Když si na něj dítě sedne, musí mít celá chodidla na zemi, nikoli jen špičky. Máte-li více dětí předškolního věku, oceníte i snadno měnitelnou výšku sedátka – nářadí u sebe asi nosíme málokdo.


Proč právě FirstBIKE?

FirstBIKE navrhl německý designér Ralf Coerschulte pro své vlastní děti. Tatínek Ralf jej postupně vylepšoval, tunil a ladil, až vytvořil nejbezpečnější odrážedlo na světě. Posuďte sami: pevný a přitom pružný rám ze sklolaminátového polyamidu; jemná bubnová (!) brzda na zadním kole; hmotnost 3,9 kg; prohloubené sedlo; nejnižší poloha sedla pouhých 30,5 cm; řídítka, co se nikdy neprotočí a pomáhají malým cyklistům držet směr; kvalitní nafukovací pneumatiky Schwalbe…

Odrážedlo FirstBIKE posbíralo v letech 2012 a 2013 v Evropě a USA mnoho "medailí" za design, kvalitu, odolnost, ale hlavně bezpečnost. U nás se může FirstBIKE pochlubit nadstandardním atestem Bezpečné hračky a vítězstvím v testu odrážedel spotřebitelského časopisu dTest.

Co potěší každého zákazníka, je časově neomezená (!) záruka na rám a vidlici kola a pětiletá záruka na ostatní komponenty tohoto odrážedla.Z odrážedla skibob

FirstBIKE na sobě nemá žádné ostré hrany nebo vystupující šrouby, takže v zimě na něm děti jezdí i v bytě. Ti nejmenší mají dostatek času připravit se na jarní cyklistickou sezónu - v košíku na řídítkách rádi převážejí hračky z místa na místo. Těm větším stačí nasadit lyži místo předního kola a z jejich oblíbeného odrážedla je rázem skibob… Něco, co je zabaví, když už sáně a boby nezabírají.

Více fotek a akčních filmů najdete na www.firstbike.com a www.firstbike.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>