Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Vánoce, zdraví, kila a Poděbradka

Vánoce, zdraví, kila a Poděbradka

1.12.2013 - redakce Babinet.cz

Vánoční svátky jsou tradičně ve znamení výborného jídla a pití, kterého je však často více, než naše tělo dokáže bezpečně strávit. Proto bývají zatěžkávací zkouškou pro naše zdraví. Plné tácy sladkého vánočního cukroví, smažená jídla, mísy plné poctivých salátů. Sváteční stůl, který se prohýbá pod množstvím všelijakých laskomin a dobrot, je opravdu velkým pokušením.

Na mnoha stolech nejdeme sice i hezky naaranžované ovoce korunované ananasem, ale přiznejme si, těch nezdravých věcí je tam přece jen poněkud více. Není ale nutné, abychom i v tomto vánočním období stoprocentně zachovávali asketické dodržování zásad správného stravování. Ne každý má chuť si místo výborného bramborového salátu dát při štědrovečerní večeři například bramborovou kaši nebo majonézu v tradičním salátu nahradit bílým jogurtem. Stejně tak bez smaženého kapra či řízku se málokterá štědrovečerní večeře obejde. Jsou přeci Vánoce, kdo by si nechtěl dopřát nějaký ten hříšek, a bez výčitek si pochutnat.

Pomůže nám Poděbradka, ideální nápoj po jídle. Složení Poděbradky se od ostatních minerálních vod liší vyšší koncentrací sodíku a draslíku, chloridových iontů a lehce nadprůměrnou koncentrací hydrogenuhličitanových iontů. Díky tomuto svému jedinečnému složení má Poděbradka pozitivní účinek na trávicí systém. Podporuje zdravé zažívání a metabolismus. Příznivě působí na všech stupních trávicí soustavy. Pomáhá při štěpení tuků a bílkovin a ke zlepšení látkové přeměny cukrů.

Dvě skleničky Poděbradky denně podpoří správné trávení, ulehčí přetíženému zažívání a udrží náš organismus svěží.

O příznivém působení Poděbradky na zažívací trakt, na které se v poslední době trochu zapomnělo, věděli dávno před prohlášením Poděbradky za léčivou vodu prostí lidé, kteří v oblasti jímání jejího pramene žili a vodu užívali s úspěchem při různých poruchách zažívání.

Poděbradku přírodní, pomocníka pro sváteční hody, koupíte v 1,5l lahvích za 12,90,- Kč nebo v menších 0,5l lahvích za 10,90,- Kč.


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>