Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  McDonald´s představil projekt digitálních interaktivních knížek pro děti

McDonald´s představil projekt digitálních interaktivních knížek pro děti

30.9.2013 - redakce Babinet.cz

McDonald‘s, jeden z největších řetězců rychlého občerstvení na světě přišel s nápadem, od kterého si slibuje větší zájem dětí o četbu knih. Konkrétně těch v elektronickém formátu. Restaurace ve spolupráci s nakladatelstvím Dorling Kindersley připravila pro malé čtenáře tři exklusivní tituly, které jsou dostupné od začátku srpna tohoto roku pouze prostřednictvím webových stránek www.happystudio.cz. Jedná se o tituly Šmoulové, Nejskvělejší města světa a Zázraky přírody. Novinkou, která vyšla v těchto dnech je kniha Nadlidské schopnosti a je určena všem malým zvídavým čtenářům, které zajímají světové rekordy ve světě lidí. K dispozici jsou i v mobilní aplikaci Happy studio, dostupné pro chytré mobilní telefony a tablety, kde děti najdou i nejrůznější hry, hádanky, obrázky, hudbu a další. Do konce roku pak McDonald‘s ve spolupráci s již zmíněným vydavatelstvím Dorling Kindersley chystá vydat dalších pět titulů. Projekt mimo jiné navazuje na předešlé mezinárodní projekty restaurace podporující čtení, které začaly před deseti lety ve Švédsku.

„Centrem našeho podnikání je rodina. A prostřednictvím interaktivních digitálních knížek se snažíme rodinám poskytnout více zábavy a relevantního obsahu a obohatit tak jejich společné chvíle. Věříme, že digitální interaktivní knížky jsou z tohoto hlediska skvělým nástrojem, jelikož si s nimi děti i rodiče užijí spoustu zábavy a současně se naučí nové věci. O úspěchu projektu svědčí skutečnost, že si v České republice digitální knížky prohlédlo již přes deset tisíc uživatelů,“ řekla Drahomíra Jiráková, ředitelka komunikace McDonald´s ČR a SR.

Zajímavostí je i to, že děti si mohou v rámci programu Happy studio vytvořit svou vlastní knížku. Tu pak mohou sdílet s rodiči, nebo si jí také vytisknout. V České republice již vzniklo více než tisíc takovýchto knih.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>