Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Zánět dásní v těhotenství nepodceňujte

Zánět dásní v těhotenství nepodceňujte

11.8.2013 - Linda Wimmerová

Pokud u sebe na začátku těhotenství pozorujete krvácení dásní, může se jednat o těhotenskou gingivitidu - hormonálně podmíněné krvácení dásní. Pokud se u vás tyto obtíže objevily již před otěhotněním, je pravděpodobné, že se v prvních měsících těhotenství zvýrazní. Je pak třeba péči o dásně věnovat větší pozornost.

Hormonálně podmíněný zánět dásní se objevuje u těhotných žen nejčastěji od druhého měsíce těhotenství. Zvýšená produkce hormonů z řad estrogenů a progesteronů může mít vliv na prokrvení tkání a zranitelnost dásní. Estrogen totiž snižuje rohovatění dásně, tím ji činí zranitelnější a přístupnější pro bakterie zubního plaku, které mají na svědomí zánětlivé procesy v dásni. Progesterony tyto zánětlivé pochody ještě podporují. Pokud není zánět dásní léčen, jeho důsledkem může být i ztráta zcela zdravých zubů. Následky neléčených a rozvinutých zánětů v ústní dutině mohou v extrémních případech vést až k předčasnému porodu.

Nemyslete si, že…

  • Krvácení dásní je v pořádku, je to přirozený proces – není to přirozený proces, je to důkaz zánětu dásní, který musí být léčen

  • Když dásně krvácí, musíme být při čištění opatrnější – určitě ne, zdravé dásně vydrží tlak kartáčku bez jakýchkoli obtíží a krvácení. Problém je třeba řešit.

  • Dentální hygiena je zbytečná – Při dentální hygieně je ze zubů šetrně odstraněn zubní kámen a plak, zuby jsou pak hladké a nedrží se na nich bakterie způsobující záněty dásní a kazy. Dentální hygienista vám ukáže správný postup čištění zubů, naučí vás zacházet s mezizubními kartáčky, zubní nití a dalšími pomůckami, které jsou podmínkou zdravých zubů a dásní.


Nový Parodontax Extra Fresh – pocit čistoty a svěžesti po celé hodiny

Nová zubní pasta Parodontax Extra Fresh s fluórem má nyní extra svěží chuť, která vydrží v ústech delší dobu. Obsahuje 70 % aktivních látek, které pomohou s péčí o zánětlivé dásně. Obsahuje šalvěj, myrhu, rathanii, heřmánek, echinaceu a mátu.

Nenechte se odradit specifickou slanou chutí. Netradiční slaná chuť zubní pasty je dána složením z výtažků léčivých bylin a vysokým podílem hydrogenuhličitanu sodného. Už po několika dnech používání si na chuť zvyknete. Parodontax je vhodný i pro těhotné ženy.
Nejčastější příčinou ztráty zubů není zubní kaz, ale zánět dásní! Pravidelné používání zubní pasty Parodontax pomáhá zastavit krvácení dásní a zajistí svěží pocit v ústech po dlouhou dobu.Zubní pasta Parodontax je k dostání v sítích drogerií a lékáren za obvyklou cenu 92,90 CZK

Zeptejte se svého zubaře, zda je vaše technika čištění správná. Jak pečovat o nemocné dásně najdete ZDE.Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Julča78
26.2.2020 13:53

Dobrý den. K tomu doporučuji tento článek https://dsmile.cz/zdravy-chrup-tehotenstvi/ Ohledně toho jak udržovat zdravé zuby v těhotenství

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>