Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Oáza klidu a pohody nedaleko Prahy, aneb české lázně trochu jinak...

Oáza klidu a pohody nedaleko Prahy, aneb české lázně trochu jinak...

9.7.2013 - Iveta Kožnarová

O tom, že v dnešní době se českým lázním příliš nedaří kvůli především nevhodnému postoji Ministerstva zdravotnictví, již asi všichni ví z médií. Že se ale i v dnešní době může dařit lázeňským společnostem, nikdo do novin nenapíše? O faktu, jak fungují oblíbené malé lázně kousek od Prahy, se můžete přesvědčit v obci Mšené-lázně, u Roudnice nad Labem.

Malebná obec v krásném Českém Středohoří plném historických památek a přírodních zajímavostí se lázněmi pyšní již od roku 1796. Od počátku byla přírodním léčebným zdrojem místní voda, postupem doby se lázně orientovaly na svou, dnes již slavnou lázeňskou slatinu - tedy léčivou rašelinu, která se zde používá pro zábaly a koupele. Zaměření léčby v Lázních Mšené je především na pohybové ústrojí, onemocnění páteře, nervy, revma, artritidu, pooperační stavy, endoprotézy, nemoci z povolání, ale v poslední době především nabízí samoplátcům pohodu, odpočinek, klid a načerpání energie cílenou péčí o tělo nejen v Balneu.

V posledních letech zdejší lázně prošly náročnými opravami budov i přilehlého parku a díky tomu v dnešní době nabízí opravené a udržované ubytovací domy v různých úrovních služeb, rekonstruované celé Balneo a wellness, i krásnou secesní restaurační budovu Dvorana.Od roku 2006 se moderní vedení zdejších lázní zaměřilo na rozšiřování nabídky pro samoplátce a dnes se pyšní jednou z nerozšířenějších nabídek koupelí, zábalů, masáží, individuálního léčebného tělocviku, rehabilitačního cvičení i wellness procedur, které jsou všechny zaměřeny na léčení pohybového aparátu ale i na odpočinek. V dnešní uspěchané době na vás v Lázních Mšené dýchnou staré časy, na lidi z Prahy pak pohoda a nevšední atmosféra českých lázní. Nenaleznete zde divadla a kolonády, nikde nečekejte honosné hotely a aquacentra. Jsou to menší rodinné lázně s celkovou kapacitou cca 250 lůžek v celkem 6 historických budovách, rozmístěných v malebném údolí Mšenského potoka s vlastním rybníkem. Balneo léčení a rehabilitace se nachází v lázeňské budově Říp z roku 1796, která po rekonstrukci nabízí na 1000 m2 Balneologické léčení i relaxaci. Hezké, čisté a oddělené prostory pro vířivé vany, zábalová lehátka a odpočívárna, jsou doplněny malým bazénem s protiproudem, tělocvičnou i dalšími prostory. V budově Říp je možné ve 2. patře i ubytování, jedno a dvoulůžkové pokoje jsou vhodné především pro osoby se sníženou pohyblivostí. V přízemí se nachází také hlavní lázeňská recepce, kde váš léčebný pobyt vlastně začíná. K ubytování si můžete vybrat také objekty Vítkov, Blaník, Slovanka a Praděd, které jsou rozesety v zalesněném areálu, vždy ve vzdálenosti 100 - 200 metrů od sebe. Podle vašeho přání a očekávání se můžete rozhodnout i pro ubytování v nedávno opravené secesní Ville Kyselka od architekta Jana Letzela. K vybavení Villy patří i výtah, vlastní chráněné parkoviště a v podkroví si můžete najmout i největší apartmán pro až 4 dospělé osoby s Audio-video, lednicí i dalším vybavením.Pocit hladu i chuť na širokou nabídku nápojů zaženete v restauraci secesní budovy Dvorana, kterou v roce 1905 navrhl také architekt Jan Letzel, který mimo jiné postavil "Atomový dóm" v Hirošimě, který později jako jediný přečkal i ničivý výbuch... Dvorana, jako krásný stylový objekt, nabízí centrální restauraci, kavárnu, českou hospůdku i salonek pro soukromé oslavy. Večer se zde konají taneční zábavy i doprovodný program. Pokud vás zláká nabídka, můžete si k obědu nebo večeři objednat i piknikový koš a vychutnat si třeba toasty, ovoce a víno se svým partnerem na dece kdekoliv v lázeňském parku.
Lázně jsou to sice menší, ale služby jsou na plně profesionální úrovni. Pokoje, provozní lázeňské prostory i restaurace jsou příkladně čisté a udržované na úrovni, kterou jsme zvyklí vídat v podstatně dražších hotelích ve slavných lokalitách západní Evropy. Pracovníci rodinných lázní jsou ochotní a připraveni svým individuálním přístupem přispět k pohodě a spokojenosti klientů nejen skvělými službami, tradičními i exotickými masážemi, oblíbenými místními bahenními koupelemi, ale třeba i milým úsměvem, který tolik pomáhá při odpočinku.Lázně Mšené jsou známé svou širokou nabídkou samopláteckých pobytů, léčebných s lékařskou prohlídkou, i jen relaxačních, kdy si skladbu procedur zvolí klient sám. Vše lze zakoupit i jako dárek svým blízkým formou krásného poukazu, možno i s věnováním a s hodně individuálním programem. Váš poukaz může zahrnovat i oslavu narozenin, výročí svatby či například Valentýnské večery. Velmi oblíbené jsou svatební programy, které jsou jako komplexní služby poskytovány novomanželům i svatebním agenturám.
Asi největším trhákem je nabídka lázeňských Silvestrovských pobytů, kdy po několika dnech plných relaxace a odpočinku pobyt vrcholí celovečerním programem ve Dvoraně, oslavujícím příchod nového roku.


Lázně Mšené se pyšní především perfektním přístupem personálu, který většinou tolik chybí v jiných větších lázeňských komplexech. Snaží se zde udělat vše pro spokojenost klienta. A fakt, že se většina klientů ráda vrací i několikrát ročně je důkazem, že to dělají dobře. Navštivte www.msene.cz a vyberte si ze široké nabídky programů, pobytů, nebo jen balíčků procedur.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz