Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Trendy v oblasti vstupních dveří

Trendy v oblasti vstupních dveří

21.4.2013 - redakce Babinet.cz

Vybíráte si nové vstupní dveře do domu a uvažujete, jestli pro vás budou vhodnější spíš dřevěné, plastové nebo hliníkové? Máme pro vás několik užitečných rad a tipů, podle čeho se rozhodnout.

Hliník expanduje nejen do Humpolce

Hliníkové dveře si dlouhodobě získávají oblibu mezi evropskými spotřebiteli z jednoho prostého důvodu, jsou totiž téměř nezničitelné, bezpečné a zároveň dlouho vypadají jako nové. Jedinou „nevýhodou“ je jejich vyšší cena. „Z dlouhodobého hlediska se vám tento typ určitě vyplatí. Při běžném užívání vydrží vám, vašim dětem i vnukům,“ vysvětluje specialista Mgr. Petr Jaroš. Hliník je ušlechtilý materiál a mezi jeho důležité přednosti patří zejména pevnost, tuhost a nízká hmotnost. Tím pádem se hliníkové dveře nedeformují, odolávají vnějším podmínkám a lehce s nimi manipulují i děti.

„Co se týče vzhledu hliníkových dveří, hodí se dobře takřka ke všem typům domů. Ať už bydlíte v novostavbě nebo starší vilce, neutrálním designem hliníkového provedení nic nezkazíte, ba právě naopak,“ dodává Jaroš. Výrobky z ušlechtilých kovů jsou momentálně v kurzu a hodí se i k plastovým oknům. „Pokud si chcete dveře vyladit do posledního detailu a současně kladete zvláštní důraz i na jejich užitné vlastnosti, můžete se inspirovat jednostranným nebo oboustranným překrytím dveřního křídla. Barvu, ornamenty, mřížky a jiné maličkosti si samozřejmě vyberete podle svého vkusu,“ radí Jaroš.

Plastové dveře ano či ne?

Plastové dveře nemají zrovna nejlepší reputaci, ale záleží na tom, jaké dveře a kde je kupujete. Není plast jako plast. Každý je jiný a liší se cenou i kvalitou. „Jedním z důležitých faktorů je pevnost a technologie spojení vnitřních ocelových výztuh a spojovacích komponentů profilu. Pokud už teď máte pocit, že tomu pramálo rozumíte, informujte se přímo u specialistů“ dodává Jaroš.

Jednoduché pravidlo, které mluví za vše: „Nekupujte plastové dveře v supermarketech!“ Výplně dveří, rám ani křídlo zde nejsou příliš kvalitní. Dejte na doporučení a volte mezi tradičními a osvědčenými výrobci. Například dveře s výplní z ABS a PMMA plastů ze série PERITO Classic a Technic jsou rozumným základem při výběru plastových vstupních dveří. Mají poměrně nízkou cenu a dostatečnou odolnost proti povětrnostním vlivům.

Zdroj/foto: www.perito.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz